בנק איגוד מספר טלפון מוקד

בנק איגוד מספר טלפון מוקד

1900-72-4826
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 07:00-23:00
שישי וערבי חג: 07:00-14:00

בנק איגוד – סקירה כללית
בנק איגוד הוא אחד מששת הבבנקים הגדולים והמובילים בישראל. נוכל למצוא את בנק איגוד בפריסה ארצית של קרוב לארבעים סניפים הממוקמים בערים השונות, כאשר את רשימת הערים והסניפים תוכלו למצוא בצורה מסודרת באתר האינטרנט של בנק איגוד. כחלק מהשירותים אותם מעניק בנק איגוד ללקוחותיו, הוא מפעיל, בנוסף לסניפי הבנק השונים, גם מוקד שירות לקוחות טלפוני. במספר טלפון מוקד בנק איגוד תוכלו לקבל מידע נרחב אודות הבנק, מיקומי סניפים ודרכי הגעה, פתיחת חשבון ואף קבלת שירותים ללקוחות הבנק וביצוע פעולות שונות, כגון הזמנת פירוטי חשבון, פנקסי צ'קים, פתיחת פקדונות, ביצוע העברה בנקאית, לקיחת הלוואה, הזמנת כרטיסי אשראי, או בכלל לקבל פרטים אודות העובר ושב שלנו או החסכונות שלנו. חלק מהפעולות השונות ניתנות לביצוע גם דרך האתר, לכן מומלץ לבדוק, בטרם נפנה למספר טלפון מוקד של בנק איגוד, גם באתר האינטרנט של הבנק ובכך לחסוך לעצמנו זמן יקר.
בנק איגוד מספר טלפון מוקד – 1700-700-017.

מוקד בנק איגוד – מספר טלפון
כאשר אתם מתעניינים בפתיחת חשבון חדש, או אפילו בהעברת חשבון קיים, אתם מוזמנים לפנות למוקד שירות שירות הלקוחות של בנק איגוד באמצעות מספר טלפון המוקד, או באמצעות עמוד צור הקשר באתר בכתובת https://ubi.unionbank.co.il/445-he/UnionBank.aspx. גם במידה ואתם לקוחות קיימים של הבנק, ואתם מעוניינים לבצע פעולות, לשאול שאלות, או אפילו לברר פרטים על חשבונכם, אתם מוזמנים גם כן ליצור קשר עם מספר טלפון מוקד טלפון בנק איגוד, שם יענו לכם נציגי הבנק ויסייעו לכם לקבל את מבוקשכם. במידת הצורך תוכלו לבצע באמצעות נציגי מוקד טלפוני בנק איגוד גם פעולות שונות בחשבונכם, והכל באמצעות הוראה טלפונית, מה שיכול לחסוך לכם טרחה רבה בהגעה לסניף לצורך כך.

בנק איגוד – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של בנק איגוד מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – באתר האינטרנט של בנק איגוד תוכלו לבצע פעולות שונות, שיכולות לחסוך לכם לא רק את ההגעה לסניף הבנק הקרוב אליכם, אלא גם את השיחה הטלפונית למוקד שירות הלקוחות. בין הפעולות אותן ניתן לבצע באתר האינטרנט ישנם פעולות כמו הזמנת פנקסי המחאות, ביצוע העברה בנקאית ועוד. חשוב לזכור שכדי שתוכלו לבצע פעולות אלו באמצעות אתר האינטרנט, עליכם ראשית להירשם לאתר האינטרנט של בנק איגוד ולאשר בחתימתכם, כי תוכלו לבצע פעולות דרך האתר וכי השימוש באתר לא יהיה חסום רק לקבלת מידע בלבד. פרטים לגביי ההרשאות שלכם באתר האינטרנט של בנק איגוד תוכלו לקבל במספר טלפון מוקד איגוד.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *