בנק בינלאומי מספר טלפון מוקד

בנק בינלאומי מספר טלפון מוקד

1900-72-4770
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 7:00 - 23:00
שישי וערבי חג: 7:00 - 15:00

בנק בינלאומי – סקירה כללית
הבנק הבינלאומי הוא אחד מששת הבנקים הגדולים בישראל, אשר מעניקים ללקוחות העיסקיים והפרטיים שלהם שירותים בנקאיים שונים. בבנק הבינלאומי נוכל לקבל שירות ניהול עובר ושב, פתיחת חשבונות עיסקיים ופרטיים, ניהול תיקי השקעות, לקיחת הלוואה וגם משכנתא, הזמנת כרטיסי אשראי, פנקסי צ'קים ועוד. במידה ואתם מתעניינים בפתיחת חשבון חדש בבנק בינלאומי, מומלץ ראשית להתקשר למספר טלפון מוקד שירות לקוחות של בנק בינלאומי, לצורך בירור פרטים לגביי פתיחת חשבון, עלויות, עמלות והטבות להם אתם זכאים במידה ואתם משתייכים לאוכלוסיה מסויימת, כמו צעירים, חיילים, סטודנטים ועוד. במספר טלפון בנק בינלאומי יוכלו להתאים לכם את החשבון המתאים לכם ביותר, כלומר חשבון שיתאים לצרכים שלכם ויוכל לחסוך לכם כסף רב וכמו כן יסייעו לכם לנהל טוב יותר את התחום הפיננסי שלכם. בבנק בינלאומי תוכלו לקבל גם ייעוץ בנושא של פתיחת תיק השקעות, לקיחת משכנתא ועוד.
בנק בינלאומי מספר טלפון מוקד – 03-5130031.

מוקד בנק בינלאומי – מספר טלפון
בנק בינלאומי מציע ללקוחותיו ניהול חשבונות שונים בבנק. בבנק בינלאומי תוכלו לפתוח חשבון פרטי, חשבון עיסקי, תיק השקעות ועוד. לקבלת פרטים נוספים לגביי בנק בינלאומי, סוגי החשבונות שניתן לפתוח בו, קבלת שירות ללקוחות קיימים, בירור לגביי הטבות מתחלפות ועוד, ניתן לקבל במספר טלפון מוקד שירות לקוחות בנק בינלאומי. אל מוקד שירות הלקוחות ניתן לפנות במהלך שעות הפעילות של המוקד והן בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:00 – 22:00. בימי שישי וערבי חג המוקד הטלפוני של חברת בנק בינלאומי יהיה פעיל בין השעות 8:00 – 14:00. שימו לב כי שעות פעילות סניפי הבנק שונים משעות פעילות המוקד, כאשר גם לגביי שעות הפעילות בסניף הבנק שלכם תוכלו לברר במספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של בנק בינלאומי.

בנק בינלאומי – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של בנק בינלאומי מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – עבור רובנו הניהול הפיננסי שלנו הוא במקום גבוה בסדר העדיפויות שלנו. אנחנו לא רוצים להגיע למינוס, ומעוניינים לנהל את החשבון שלנו בצורה הטובה ביותר בלי שכספים ייעלמו לנו. בדיוק לצורך כך קיים כלי הניהול הפיננסי של בנק בינלאומי. באמצעות האפליקציה הסלולארית ואתר האינטרנט של בנק בינלאומי, נוכל בכל רגע נתון לדעת מהו המצב של החשבון שלנו, מהם הפקדונות וההלוואות שלנו ובאיזה מצב הן נמצאות. בנוסף נוכל גם ליצור קשר בכל שלב עם מספר טלפון מוקד שירות לקוחות של בנק בינלאומי, שם יוכלו לתת לנו פרטים אודות החשבונות שלנו ובמידה ונאשר מראש גם לבצע פעולות שונות, אשר יכולות לחסוך לנו זמן יקר באמצעות שיחת טלפון פשוטה אחת.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *