בנק הפועלים מספר טלפון מוקד

בנק הפועלים מספר טלפון מוקד

1900-72-4757
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 6:00 - 24:00
בשבתות ובחגים השירות ניתן באמצעות מענה קולי ממוחשב.

בנק הפועלים – סקירה כללית
בנק הפועלים הוא בנק מהגדולים בישראל, הוא מציע ללקוחות שלו מגוון עצום של שירותים פיננסיים, אשר אמורים לסייע לו לנהל טוב יותר את חשבון הבנק שלו ואת הכספים שלו. בנק הפועלים קיים החל משנת 1921 והוא בעל כמות סניפים נכבדת הפזורים בכל רחבי הארץ. סניפי הבנק מעניקים ללקוחותיהם שירותים של ניהול חשבון בנק פרטי או עיסקי, פתיחת תיק השקעות, לקיחת הלוואות, או פתיחת חסכונות ועוד. בכל שאלה או פנייה ניתן ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות של הבנק במספר הטלפון של המוקד, שם יענו לכם נציגי הבנק וישמחו לסייע לכם לקבל פרטים נרחבים על חשבונותיכם, או לבצע פעולות וזאת כמובן לאחר תהליך הזדהות קצר. כיום ניתן לבצע ולקבל שירותים גם בשיטת הבנקאות הישירה וזאת באמצעות האפליקציה הסלולארית של הבנק וכמובן גם באמצעות אתר האינטרנט של הבנק בכתובת www.bankhapoalim.co.il. בבנק הפועלים תוכלו להנות משירותים שונים המתאימים למשקי הבית השונים, שירותים לעסקים גדולים או קטנים לפי הצורך.
בנק הפועלים מספר טלפון מוקד – 03-6532407.

מוקד בנק הפועלים – מספר טלפון
מספר טלפון מוקד בנק הפועלים נועד עבור לקוחות הבנק ומצטרפים חדשים, אשר מעוניינים לפתוח חשבון בבנק הפועלים. המוקד פועל בשעות פעילות קבועות והן בימים ראשון עד חמישי בין השעות 7:00 – 22:00. בימי שישי וערבי חג המוקד הטלפוני של בנק הפועלים יהיה פעיל בין השעות 7:00 – 14:00. ניתן לפנות למוקד בנק הפועלים בכל שאלה בנוגע לסוגי חשבונות הבנק, ביצוע פעולות, או מידע על בנק הפועלים. בנוסף תמיד תוכלו ליצור קשר באמצעות המייל או עמודת צור קשר באתר. כמו כן שימו לב כי מידע רב ניתן לקבל באתר האינטרנט של הבנק וכן לא מעט פעולות ניתנות לביצוע באופן עצמאי באתר. כיום בעידן הבנקאות הישירה, ניתן לבצע כמעט כל פעולה באפליקציה הסלולארית ובחשבון המשתמש שלכם באתר הבנק וכך לחסוך מעצמכם זמן רב.

בנק הפועלים – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של בנק הפועלים מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון –
הדבר החשוב ביותר לבצע בעת פנייה לשירות הלקוחות של בנק הפועלים, הוא להכין את המסמכים הרלוונטים עבורכם ועבור השירות אותו אתם מבקשים לקבל. לדוגמא אם ברצונכם לפתוח חשבון, אז עליכם להכין את המסמכים האישיים שלכם, תעודת זהות, פרטי אשראי אם יש, כתובת מגורים או עסק וכדומה. אם ברצונכם לבצע פעולות בחשבון עליכם לדעת את פרטי חשבון הבנק שלכם ואת קודי הגישה שלכם. על ידי הכנה מראש של הדברים הרלוונטים לפנייתכם תוכלו לחסוך זמן המתנה רב ומניעת בעיות ובלבולים בשיחה עם נציג הבנק.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *