מזרחי טפחות מספר טלפון מוקד

מזרחי טפחות מספר טלפון מוקד

1900-72-4763
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 7:00 - 24:00
שישי וערבי חג: 7:00 - 14:00 ובמוצ"ש כשעה וחצי לאחר צאת השבת ועד חצות.

מזרחי טפחות – סקירה כללית
בנק מזרחי טפחות הוא בנק מרכזי בישראל, אשר מוכר בציבור בעיקר בשל היותו בנק מומלץ ללקיחת משכנתא. בנוסף הוא הראשון שהתחיל עם שיטת הבנקאות ההיברידית היעילה כל כך. כחלק משיטה זו כל לקוח מקבל פרטי התקשרות לנציג אישי מהבנק, אליו יוכל לפנות בכל רגע נתון באמצעות טכנולוגיה מתקדמת. בנק מזרחי טפחות מעניק שירותים בנקאיים ללקוחות עיסקיים ופרטיים כאחד וכמו כן מהווה בנק מרכזי ללקיחת משכנתא בישראל. כדי לקבל פרטים נוספים אודות בנק מזרחי טפחות, או לגביי שיטת הבנקאות ההיברידית, או לחילופין הצעה למשכנתא משתלמת בבנק, כל שתצטרכו לעשות הוא לפנות למספר טלפון מוקד בנק מזרחי טפחות, שם יוכלו לספק לכם תשובות לכל השאלות שלכם. מוקד בנק מזרחי טפחות מעניק שירותים גם ללקוחות הבנק הקיימים.
מזרחי טפחות מספר טלפון מוקד – *8860.

מוקד מזרחי טפחות – מספר טלפון
ניתן לפנות למספר טלפון מוקד בנק מזרחי טפחות בכל שאלה או התייעצות, גם אם אתם לקוחות הבנק וגם אם אתם לקוחות חדשים. ניתן לפנות לבנק מזרחי טפחות במהלך שעות הפעילות של המוקד והן בימים ראשון עד חמישי בין השעות 7:00 – 24:00. בימי שישי וערבי חג המוקד הטלפוני של בנק מזרחי טפחות יהיה פעיל בין השעות 7:00 – 14:00. ניתן לפנות לבנק מזרחי טפחות גם באמצעות המייל [email protected], או באמצעות פנייה ישירה באתר האינטרנט של הבנק בכתובת www.mizrahi-tefahot.co.il.

מזרחי טפחות – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של מזרחי טפחות מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון –
במהלך שיחה עם נציג שירות הלקוחות בבנק מומלץ ביותר לרשום את הנאמר, על ידי רישום הדברים או על ידי הקלטת השיחה, תוכלו לשמור על תיעוד מלא של השיחה ותוכנה וכך להיות בטוחים כי מה שנאמר לכם או כי הפרטים אשר ביקשתם לקבל או המידע אשר מסרתם הינו נכון ותואם לבקשתכם. שיחות הבנק לרוב מוקלטות אך לא תמיד ניתן לגשת אליהן במהירות, לכן עליכם להיות מוכנים להבין טוב טוב את אשר נאמר בשיחה וכן להתעקש להבין במקרה והמידע איננו ברור עבורכם.

טיפ שני –
אם ברצונכם לפנות לקבלת שירות עבור מידע מורכב כגון השקעות בפיננסים, או פתיחת תיקים מורכבים או אפילו שינויי חשבון, מומלץ דבר ראשון לבדוק את המידע באתר האינטרנט של הבנק, אשר יכול לספק עבורכם מידע מרוכז בנוחות וביעילות, עוד בטרם הפנייה אל מוקד השירות. כך מראש תהיו מוכנים עם הידע המתאים לקבלת השירות הטוב ביותר והממוקד ביותר. בנוסף באמצעות מחקר קל עד עמוק ניתן לדלות פרטים נוספים, אשר ייעלו את התהליך וישפרו את עמדתכם בנושא. כמובן שידיעה מוקדמת של תהליכים והבנה מעמיקה של הפעולה אותה תרצו לבצע, תזרז בזמן ניכר את התנהלות השיחה עם נציג הבנק.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *