כאל מוקד טלפוני

כאל מוקד טלפוני

1900-72-4738
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': לא ידוע.
שישי: לא ידוע.

כאל – סקירה כללית
חברת כאל הינה חברת שירותי אשראי גדולה, שמציעה מגוון רחב של שירותי אשראי מתקדמים ללקוחותיה. במידה ואתם מתעניינים באחד מבין שירותי האשראי המוכרים, כגון הזמנת כרטיסי אשראי, קבלת הלוואות מיידיות ללא ערבים ובטחונות, הזמנת הטבות וחברות במועדונים השונים שכאל מציעה ואפילו שירותי סליקה לעסקים, אתם מוזמנים ליצור קשר עם מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של חברת כאל ולקבל פרטים נוספים אודות השירות הרצוי. ניתן ליצור קשר עם מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של חברת כאל באמצעות הטלפון, אך לא באמצעות דרך זו בלבד. ניתן בנוסף ליצור קשר גם באמצעות אתר האינטרנט של חברת כאל, או באמצעות עמוד הפייסבוק שלה ואף באמצעות כתובת המייל של החברה. מעוניינים להזמין כרטיס אשראי ולא יודעים איזה כרטיס אשראי הוא המתאים לכם ביותר? התקשרו עוד היום למספר טלפון מוקד כאל.
כאל מספר טלפון מוקד – 03-5726444.

מוקד כאל – מספר טלפון
את מוקד שירות הלקוחות של חברת כאל ניתן להשיג באמצעות חיוג למספר טלפון מוקד שירות לקוחות. במוקד זה תוכלו לברר לגביי כרטיסי האשראי השונים המתאימים ללקוחות שונים, בירור פרטים על החברויות באחד מהמועדונים המוצעים לכם על ידי חברת כאל, כגון מועדון you, מועדון h&o ועוד. כמו כן תוכלו לבקש הלוואה מיידית של עד שלושים אלף ש״ח ללא בטחונות או ערבויות ותוכלו גם לקבל שירותים בחשבונכם בכאל, כגון בירור עסקאות, דחיית תשלומים, הכחשת עסקה ועוד. ניתן להתקשר גם למחלקה העסקית של מוקד כאל ולהתעניין בנושאי שירותי הסליקה השונים שמציעה חברת כאל לעסקים. ניתן לסלוק באמצעות חברת כאל את הכרטיסים הבאים: ויזה, מסטרכארד, ישרכארט ודיינרס. מספר טלפון מוקד חברת כאל זמין עבורכם במהלך שעות הפעילות והן בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:00 – 18:00. ובימי שישי וערבי חג בין השעות 8:00 – 12:00.

כאל – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של כאל מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון –
חברת כאל מאפשרת לכם מגוון פתרונות אשראי ייחודיים, אשר יכולים להקל עליכם את ההתנהלות הפיננסית היום יומית שלכם. אחד השירותים הוא שירות פריסת תשלומים עתידית של החיוב החודשי. כך לדוגמא במידה והחיוב החודשי שלכם כבד לכם, ואתם הייתם מעוניינים לפרוס אותו לתשלומים, תוכלו לעשות זאת באופן מהיר על ידי פנייה למספר טלפון מוקד חברת כאל. שימו לב שיש לבצע את הפריסה עד 24 שעות מיום החיוב, כדי שהוא יוכל להיכנס לתוקף לפני שהחיוב ירד מחשבון הבנק שלכם. פעולה זו ניתן לבצע באמצעות אתר האינטרנט של חברת כאל, או באמצעות פנייה טלפונית למספר טלפון מוקד שירות הלקוחות והמכירות של חברת כאל.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *