סלקום מספר טלפון

סלקום מספר טלפון

1900-72-4728
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 6:00 - 19:00
שישי וערבי חג: 7:00 - 12:00

סלקום – סקירה כללית
חברת סלקום הינה אחת מחברות הסלולאר הותיקות ביותר בישראל. חברת סלקום הוקמה בראשית שנות התשעים, כשמטרתה היתה לספק שירותי סלולאר ללקוחותיה. עם הזמן נוספו שירותים נוספים כמו הודעות אס אמ אס, שיחות לחו״ל, גלישה סלולארית ושירותי תוכן מתקדמים. כיום מספקת סלקום שירותי טלפון ביתי וכן גם שירותי טלויזיה. בסלקום תוכלו להנות מחבילת תקשורת כוללת לבית שלכם, הכוללת שירותי אינטרנט ביתי, טלויזיה, שיחות לחו״ל, סלולאר ואפילו רכישת מכשירים וציוד קצה. כדי לקבל שירות ותמיכה בשירותי ומוצרי החברה, תוכלו לפנות למספר טלפון מוקד שירות לקוחות סלקום במהלך שעות הפעילות, או מעבר לשעות הפעילות באמצעות כתובת המייל, או הפנייה הישירה באתר האינטרנט של החברה. השירותים אותם ניתן לקבל במוקד שירות הלקוחות, הם שירותי תמיכה טכנית, בירור לגביי חשבוניות, שינוי או הזמנת שירותים נוספים למנוי, הודעה על גניבה או אובדן מכשיר, הצטרפות לשירותי הביטוח ועוד. בכל פנייה או שאלה ניתן להתקשר למספר טלפון מוקד סלקום.
סלקום מספר טלפון מוקד – 1800-052-052 או למספר המקוצר *123.

מוקד סלקום – מספר טלפון
מוקד סלקום זמין עבור לקוחות החברה ומתעניינים חדשים בשירותים השונים שלה, בימים ראשון עד חמישי מ6:00 בבוקר ועד 19:00 בערב ובימי שישי וערבי חג בין השעות 7:00-12:00. חשוב לזכור כי יינתן מענה גם בימי א' – ה' בין השעות 19:00-6:00, אך בנושאים מסויימים בלבד. ניתן ליצור קשר עם המוקד בשאלות לגביי שינוי פרטים במנוי, הזמנת שירותים או ביטול שירותים קיימים, התעניינות לגביי מכשירים, בירור לגביי חבילות שיחות לחו״ל, שינוי אמצעי תשלום במנוי ועוד. הטיפול יתבצע ישירות מול נציגי שירות הלקוחות של החברה, שתפקידם לדאוג שפנייתכם תענה על הצד הטוב ביותר. במידת הצורך, ניתן לפנות למספר טלפון מוקד שירות הלקוחות והמכירות של חברת סלקום גם באמצעות עמוד הפנייה הישירה באתר האינטרנט של החברה או באמצעות הצ׳ט עם הנציג, שהגישה אליו גם מתאפשרת דרך האתר.

סלקום – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של סלקום מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – שוק הסלולאר כיום תחרותי יותר מתמיד. ראשית כל איננו מחוייבים יותר לאף חברה כמו בעבר, ככה שאנחנו הלקוחות יכולים לנדוד ולבחור בכל פעם את החברה המתאימה לנו ביותר לאותה תקופה. שנית המחירים זולים משמעותית והמבצעים רק נהיים יותר ויותר משתלמים. שימו לב שהעלות היחידה והקבועה היא עלות הסים והמשלוח. בטרם תעזבו את החברה בה אתם נמצאים ותעברו לחברה אחרת, חשוב לברר מה עלויות הסים עבור כל מנוי, שכן אם אתם מתכננים להעביר מספר מנויים מחברה לחברה, אולי תגלו שעלויות המעבר לא משתלמות כל כך. החברות יוצאות מפעם לפעם במבצע זמני של חיבור ללא תשלום עבור סים, מומלץ לחכות לעבור חברה בזמן מבצע שכזה.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *