סלקום שירות לקוחות

סלקום שירות לקוחות

1900-72-4728
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 6:00 - 19:00
שישי וערבי חג: 7:00 - 12:00

החברה – סלקום שירות לקוחות

חברת סלקום הוקמה בשנת 1994 ונכון לשנת 2016 היא חברת התקשורת הסלולרית הגדולה ביותר במדינת ישראל. בשנת 2014 היו לחברת סלקום כשלושה מיליון לקוחות שביצעו בממוצע ארבע מאות דקות בחודש והחברה סיפקה שירותי תקשורת סלולריים לעוד כ- מאה וארבעים אלף מכשירים אלקטרוניים. בעלת השליטה בחברת סלקום הינה דיסקונט השקעות אשר נמצאת בשליטת אי די פיתוח. בשנת 2014 היו לחברת סלקום אלפיים שלוש מאות וחמישים תחנות בסיס, תשתית של כ- אלף שמונה מאות קילומטר סיבים אופטיים וכמו כן היא סיפקה שירות ליותר ממיליארד דקות שיחה בחודש. חברת סלקום הייתה המפעיל הסלולרי השני במדינת ישראל, לאחר מספר שנים אשר בהן הייתה חברת פלאפון מונופול בתחום. חברת סלקום זכתה במכרז ממשלתי, שהקריטריון בו היה התחייבות למחיר נמוך לצרכן לחמש שנים, בהציעה מעט פחות מקבוצת מתמודדים אחרת. עם כניסתה של חברת סלקום לשוק היא פנתה לקהלים רחבים הרבה יותר והורידה בצורה משמעותית את עלות הרכישה והשימוש בטלפונים סלולריים.

אתר האינטרנט של חברת סלקום – https://www.cellcom.co.il/.

סלקום שירות לקוחות – טלפון

שירות לקוחות – מספרי טלפון – *123 / 1800-052-052 / מידע על סלקום חוץ לארץ – *001 / לחיוג לחוץ לארץ ממכשיר סלקום בלבד – 052-9986919. שעות הפעילות – ימים א' – ה' – 06: – 19:00, יום ו' – 07:00 – 12:00. מעבר לשעות הפעילות קיים מענה חלקי בנושא אובדן / גניבת מכשיר.

תמיכה טכנית – מספרי טלפון – *123 / 1800-052-052 / 052-9990123 – שעות הפעילות – עשרים וארבע שעות ביממה. תמיכה בנושאי DATA  – ימים א' – ה' – 08:00 – 19:00. מעבר לשעות הפעילות מענה חלקי בנושאי – קושי בקבלת / הוצאת שיחות, תקלות גלישה ותוכן בחוץ לארץ, קושי בהוצאת שיחות בחוץ לארץ.

מוקד פיננסי – מספרי טלפון – *0147 / 052-9990147 / 1800-052-052. שעות הפעילות – ימים א' – ה' – 08:00 – 17:00, יום ו' – 08:00 – 12:00.

מוקד מכירות – מספרי טלפון – *321 / 1800-052-052. שעות הפעילות – ימים א' – ה' – 08:00 – 21:00, יום ו' – 08:00 – 13:00.

בירור מצב חשבון עדכני – מספרי טלפון – *444. שעות הפעילות – עשרים וארבע שעות ביממה.

סלקום שירות לקוחות – מעניקה שירותים

– חברת סלקום מציעה מגוון מכשירים ניידים ונייחים בעלי תכונות מותאמות, אשר מאפשרים תקשורת יעילה ונוחה לבעלי כבדי שמיעה, * מכשירים אשר מאפשרים להגביר את השמע והצלצול. * תאימות למכשירי שמיעה במצב מיקרופון, שימוש במכשיר שמיעה עם מינימום הפרעות ושיבושים. * אפשרות לבחור במספר צלצולים בתחום תדרי צלצול שונים. * תאימות למכשירי שמיעה במצב טלקויל, מסנן רעשי רקע שונים ומאפשר הבנה טובה יותר של מה שנאמר בטלפון. * הבזקי אור בעת צלצול הטלפון. * אפשרות לשיחות וידאו קונפרנס  בטלפון הנייד. * רטט בזמן הצלצול בטלפון הנייד. * מצלמת וידאו קונפרנס בחלק הקדמי של הטלפון בטלפון הנייד. – חברת סלקום מציעה מגוון מכשירים ניידים ונייחים בעלי תכונות מותאמות, אשר מאפשרים תקשורת יעילה ונוחה לבעלי לקות ראייה: * מקשים מתאימים לשימוש. * אפשרות להשמעת תוכן הצג, התפריטים והמקשים. * אפשרות חיוג למספרי טלפון מוגדרים מראש באמצעות מספר מקוצר. * האזנה למספר IMEI של המכשיר בחיוג למספר *201. * אפשרות חיוג מופעל קול בטלפון נייד.

סלקום שירות לקוחות – טיפים

  • על מנת להקטין את סיכוי ההידבקות בווירוסים, מומלץ להפעיל את תוכנת ה – BLUETOOTH רק בעת שימוש באביזר BLUETOOTH. כמו כן, מומלץ להגדירו כנסתר.
  • זיכרון האחסון של המכשיר הינו זיכרון משותף גם למערכת ההפעלה וגם לקבצי המשתמש – יישומים, תמונות, סרטים, מוסיקה וכיוצא בזה. בדגם זה הזיכרון הפנוי למשתמש הינו בנפח הקטן מ- 4 GB וזאת כתלות בגודל מערכת ההפעלה.
  • בעת שימוש בקישורית WI – FI – אינטרנט אלחוטי – וכאשר קישורית זו חלשה / נעלמת, תעבורת הנתונים עוברת ישירות לרשת הסלולרית. החיווי על כך הינו היעלמות אייקון ה- WI – FI ממגש הסמלים בחלקו העליון של מסך המכשיר והופעת חיווי על רשת סלולרית, כמו למשל EDGE, 3 G.
  • לפעמים כאשר צופים בדואר אלקטרוני בתצורת HTML לא קיימת אפשרות לגלול בגוף הדואר האלקטרוני ימינה או שמאלה ובכך לא ניתן לראות את כל תוכנו / אינו מוצג במלואו.
  • המכשיר תומך בהצגת קבצים מצורפים לדואר האלקטרוני. תמיכה זו הינה חלקית בלבד ותבוא לידי ביטוי בכך שחלק מפורמטי הקבצים לא ייפתחו או יוצגו / תוכן הקובץ יוצג באופן לא תקין – סדר מלים משובש וכיוצא בזה.

סלקום שירות לקוחות – שאלות נפוצות

שאלה: כיצד מחויבת שיחה מקומית בחוץ לארץ? האם הן כלולות בחבילות חוץ לארץ?

תשובה – מסלולי חוץ לארץ אינם כוללים שיחות מקומיות בחוץ לארץ, למעט שיחות בין טלפונים ישראליים בחוץ לארץ. שיחות מקומיות ובין לאומיות בחוץ לארץ מחויבות בהתאם לתעריפון מדינות סלקום חוץ לארץ באתר חברת סלקום.

האם קייב חיוב בגין קבלת הודעת טקסט – SMS?

תשובה – קבלת הודעה בחוץ לארץ אינה כרוכה בתשלום. בכדי לשלוח הודעות בחוץ לארץ, להוציא ולקבל שיחות, לגלוש וכדומה – עליכם לרכוש חבילת סלקום חוץ לארץ.

שאלה: האם קיים חיוב על שיחות נכנסות בחוץ לארץ?

תשובה – כן, שיחה נכנסת בחוץ לארץ כרוכה בתשלום. רכישת מסלול בחוץ לארץ מוזל מאפשרת קבלת שיחות בתעריפים מוזלים.

האם יש לחברת סלקום חבילות אינטרנט להציע ואיזה?

תשובה – בוודאי, להלן החבילות –

  • חבילת אינטרנט מהיר ביתי MB 100. חבילת אינטרנט ביתי אשר משלבת שירות של תשתית אינטרנט וספק אינטרנט בחבילה אחת אשר מוזילה את העלויות של שירות האינטרנט, המחיר הינו תשעים ותשעה ₪ לחודש למשך שנה אחת.
  • חבילת אינטרנט מהיר ביתי MB 40. חבילת אינטרנט ביתי אשר משלבת שירות של תשתית אינטרנט וספק אינטרנט בחבילה אחת אשר מוזילה את העלויות של שירות האינטרנט, המחיר הינו שמונים ותשעה ₪ לחודש למשך שנה אחת.
  • חבילת אינטרנט מהיר ביתי MB 15. חבילת אינטרנט ביתי אשר משלבת שירות של תשתית אינטרנט וספק אינטרנט בחבילה אחת אשר מוזילה את העלויות של שירות האינטרנט, המחיר הינו שבעים ותשעה ₪ לחודש למשך שנה אחת.

שאלה: האם קיימת חבילה של טלפון ביתי ומה היא כוללת?

תשובה – אכן כן. חבילה של טלפון ביתי כוללת מגוון שירותים מתקדמים ללא עלות נוספת, ללא התחייבות, שמירה על המספר הקיים והעלות הינה 34.9 ₪ לחודש, כאשר ישנה עלות חד פעמית של התקנה שהינה תשעים ותשעה ₪.

שאלה: מה כולל אפיק הטלוויזיה בחברת סלקום?

תשובה – אפליקציית הטלוויזיה של חברת סלקום מאפשרת לכם צפייה בכל תכני ה- VOD בסמארטפון שלכם, בטאבלט שלכם ובמסכי הטלוויזיה של LG בכל שעה וללא הגבלה. לקוחות סלקום TV בשירות המלא נהנים מאפליקציה ללא תשלום נוסף.

שאלה: מה זה IPTV?

תשובה – IPTV הינה טלוויזיה דיגיטלית אשר משודרת בפרוטוקול אינטרנט על בסיס תשתית פס רחב. סלקום TV הינו שירות IPTV מסוג OTT – OVER THE TOP. השירות מתבסס על תשתית וספק אינטרנט אשר קיימים בבית שלכם. אנא בדקו בתנאי הסף אם נדרשות התאמות מספק האינטרנט שלכם במידה ואתם מעוניינים בשירות של סלקום TV.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *