סיטיפס שירות לקוחות

סיטיפס שירות לקוחות

1900-72-4824
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 7:00-19:00
שישי וערבי חג: 7:00-13:00

סיטיפס שירות לקוחות
חברת סיטיפס היא החברה שמפעילה את הרכבת הקלה בירושלים. החברה אמונה על פיתוח, תחזור ותפעול תשתיות הרכבת למשך 20 השנה הקרובות. קבוצת סיטיפס מורכבת מחמש חברות מישראל ומחו"ל, בעלות ניסיון בביצוע פרויקטים מורכבים בתחומים שונים ומגוונים ובפקט בתחום התחבורה הציבורית.
חברת סיטיפס מעמידה לרשות נוסעי הרכבת שילוט המכיל את האינפורמציה הדרושה לנסיעה, מידע לגבי זמני היציאה וההגעה, מכשירים מתקדמים לביצוע תשלום ועוד. פיתוח קו הרכבת בעיר ירושלים, מביא לפריחה בתחומי הנדל"ן והתיירות ומאפשר לתושבים ולתיירים להגיע בקלות לערים מרוחקות ממרכז ירושלים (כגון פסגת זאב).

סיטיפס שירות לקוחות – ערוצי שירות
• באתר האינטרנט של סיטיפס, בכתובת: http://www.citypass.co.il/, ניתן לקבל מידע כללי על הרכבת הקלה, כללי בטיחות שימושיים, מסלולי נסיעה ולוחות זמנים, חדשות ועדכונים, מידע על קווי אוטובוס משלימים, חניונים, סוגי כרטיסים ומחירים, כרטיס הרב קו- עמדות הטענה ושימוש, מחלקת אבדות ומציאות ועוד.
ערוצי שירות נוספים שעומדים לרשות הלקוחות הם:
• מוקד השירות הטלפוני המספק מענה ע"י מענה קולי וצוות נציגי שירות באמצעותם ניתן לקבל מידע על פעילות הרכבת, מיקום התחנות, תעריפי נסיעה, רכישת כרטיסים, טיפול באבדות ומציאות ועוד. ניתן להגיע למרכז השירות הפרונטלי הממוקם ברח' יפו בירושלים ולקבל מידע על מסלולי הקווים, שעות פעילות, הנחות לזכאים ועוד.
• מערך פניות הציבור באמצעותו ניתן לשלוח תלונות או פניות להנהלת סיטיפס. משלוח הפניה מתבצע באמצעות הפקס שמספרו: 15325453055 או בכתובת למשלוח מכתבים: סיטיפס בע"מ – הרכבת הקלה בי-ם דרך ענתות , יפו מרכז הרכבת הקלה, ת.ד. 44263 ירושלים 9144101, לציין עבור: מחלקת פניות ציבור. דרך נוספת לשלוח פניה היא באמצעות הטופס באתר האינטרנט.

סיטיפס שירות לקוחות – מספר טלפון
– מוקד השירות הטלפוני המאויש של סיטיפס זמין בימים א'- ה' בין השעות 07:00-19:00 ובימי ו' וערבי חגים בין השעות 07:00-13:00, ומצאת השבת/ החג כשעה לאחר צאתם עד לשעה 23:00, בטלפון שמספרו: 3686* או 0722564333.
– סיטיפס מעמידה לרשות לקוחותיה מרכז שירות הממוקם בבניין כלל, רח' יפו 97 בקומה הכניסה. במרכז השירות ניתן לקבל את אותם השירותים הניתנים במרכז השירות המאויש. שעות הפעילות של מרכז השירות: ימים א'- ה' בין השעות 09:00-17:00 ובימי ו' וערבי חגים בין השעות 09:00-13:00.
– למחלקת אבדות ומציאות יש להתקשר למספר: 3686* או להגיע למרכז השירות של סיטיפס הממוקם ברח' יפו 97.

סיטיפס שירות לקוחות – טיפים שכדאי לזכור
טיפ ראשון: מצאתם אבדה באחת מתחנות סיטיפס או בתוך הרכבת? באפשרותכם לשלוח פניה לנציג שירות ממחלקת אבדות או להגיע למרכז השירות הממוקם ברח' יפו בירושלים בימים
א' – ה' בין השעות 17:00 – 09:00 וביום ו' בין השעות 13:00 – 9:00.
טיפ שני: אם ברצונכם להגיע לאחד ממרכזי השירות של סיטיפס, מומלץ לבדוק מראש האם יש עומס כדי להימנע מהמתנה ממושכת.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *