כלל ביטוח מוקד טלפוני

כלל ביטוח מוקד טלפוני

1900-72-4768
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 8:00 - 16:00
שישי: לא ידוע.

כלל ביטוח – סקירה כללית
חברת כלל ביטוח הינה אחת מהחברות הגדולות ביותר בישראל, אשר מעניקה ללקוחותיה שירותי ביטוח כללי. כלל ביטוח למעשה מספקת תחת קורת גג אחת שלל סוגי ביטוחים, אשר מאפשרים ללקוח חבילת ביטוח כוללת מבלי הצורך לטרטר את עצמם בין מספר חברות ביטוח, החיוב גם כן יורד מחברה אחת בלבד. בין הביטוחים השונים אותם מציעה חברת כלל ביטוח נמצא ביטוחים, כמו ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, ביטוחי דירה שונים כגון ביטוח תכולה, צד ג׳, נזקים ועוד. ביטוחי פנסיה, ביטוח חבויות, ביטוחי עסק ועוד. למעשה ניתן למצוא כל סוג של ביטוח בחברת כלל ביטוח, אפילו ביטוחי רכבים ותאונות אישיות. במידה ואתם מתעניינים בחבילת ביטוחים, או לחילופין יש לכם כבר ביטוחים שונים במקומות שונים ואתם מעוניינים לקבל ייעוץ והכוונה בנושא הביטוח ולשקול אופציות זולות יותר לביטוחים שכבר קיימים עבורכם, אתם מוזמנים ליצור קשר עם מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות והמכירות של חברת כלל ביטוח.
כלל ביטוח מספר טלפון מוקד – 03-9420440 או בטלפון המקוצר *5454.

מוקד כלל ביטוח – מספר טלפון
פנייה ישירה למספר טלפון מוקד שירות לקוחות ומכירות של חברת כלל ביטוח יכולה לשרת אתכם, כאשר אתם מבקשים הצעת מחיר לשירות מסויים, או לחילופין לחבילת ביטוחים. תוכלו לברר לגביי הביטוח הקיים שלכם בחברה, לשנות מוטבים, או להחליף כתובת מגורים ופרטים נוספים בכרטיס הלקוח שלהם. חברת כלל ביטוח מספקת ללקוחותיה מבחר עצום של פוליסות ביטוח בתחומים שונים, החל מתחום ביטוחי הרכב (חובה, מקיף, צד ג׳), ביטוחי הדירה (תכולה, נזקים ואסונות, צד ג׳), ביטוחי חיים (מקרה מוות, תאונות, אובדן כושר עבודה) ואף ביטוחים פנסיונים שונים (קופות גמל, קרנות פנסיות, ביטוח פנסיוני, קרנות השתלמות) וכן גם ביטוח עסקים (ביטוח ציוד, ביטוח מבנה) ועוד. בכל שאלה בנושאי ביטוחים אלה ואחרים, ניתן ליצור קשר ישיר עם מספר טלפון מוקד כלל ביטוח במהלך שעות הפעילות של המוקד והן בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:00 – 17:00. בשאר שעות היום המוקד פועל במתכונת חירום וזמין רק במקרי חירום.

כלל ביטוח – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של כלל ביטוח מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – עד היום היינו רגילים בביטוח שבכל שינוי פרטים הכי פשוט, עלינו ליצור קשר עם מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של חברת הביטוח. בכלל ביטוח אפשר גם אחרת. כלל מציעים כיום שירות ״עשה זאת בעצמך״ באתר האינטרנט שלהם, אשר מאפשר לנו באופן פשוט וקל לבצע לבד פעולות, כמו הזמנת ביטוח נסיעות לחו״ל, לפתוח תביעה, לבדוק סטטוס תביעה ועוד והכל באמצעות אתר האינטרנט של החברה.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *