מוקד כללית

מוקד כללית

1900-72-4758
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 7:00-20:00
שישי וערבי חג: 7:00-13:00

כללית שירות לקוחות
קופת חולים כללית נוסדה לפני יותר מ-100 שנים. קופת חולים כללית (או בשמה הנוכחי: "שירותי בריאות כללית") הוא ארגון הבריאות הוותיק והגדול בישראל. כללית מעמידה לרשות לקוחותיה מגוון שירותים רפואיים באמצעות מערך של מעל 1200 מרפאות ומעל 10,000 רופאים. כללית משרתת את לקוחותיה באמצעות בתי חולים הפרוסים בכל רחבי הארץ, מגוון מרכזים רפואיים לבריאות הנפש, מרכזים ייעודיים לבריאות הילד, האישה, רפואה משלימה ורפואה יועצת, ומגוון כיסויי ביטוח משלימים.
מרכז השירות של כללית הינו הגדול מסוגו בישראל בהיותו מכיל 700 נציגי שירות ו-120 אחיות מוסמכות. בנוסף לשירות במוקד הטלפוני, מעמידה הכללית לטובת לקוחותיה שירותים דיגיטאליים מגוונים באתר האינטרנט, שכתובתו: http://www.clalit.co.il/, ובאפליקציית כללית בסמארטפון.

כללית שירות לקוחות – ערוצי שירות
באתר האינטרנט של כללית ניתן לצפות במידע רפואי עדכני, לקבל מידע על סניפים, רופאים ומרפאות רפואה דחופה ומשלימה, לקרוא ממגוון המדריכים הרפואיים, להצטרף לפורומים בנושא בריאות, להתייעץ עם יועצת הנקה אונליין, לשלוח בקשות למרפאה, לקבל מידע על מחלות, ניתוחים וחיסונים, להוריד מחשבונים שימושיים, לצפות בסרטונים בנושאי בריאות, לצפות בתיק הרפואי האישי, לשלוח פניה לרופא אונליין או לנציג שירות באמצעות טופס מקוון. בנוסף, יכולים לקוחות הכללית להתחבר לאזור האישי ולבצע מגוון פעולות: זימון תור באופן מהיר, צפייה בתוצאות בדיקות, קבלת מרשמים וחידושם, הנפקת אישורי מחלה, צפייה בהמלצות ואבחנות הרופא ועוד.
מרכז שירות הלקוחות של כללית עומד לרשותם 24 שעות ביממה. במוקד ניתן להתייעץ עם אחות, לזמן ביקורים לרופאים מומחים, לקבל מידע כללי על מרפאות, מכונים וכו', לקבל מידע על שירותים משלימים של הכללית, תמיכה טכנית בשירותי האינטרנט ועוד.
למשלוח מכתבים לכללית יש למען את המכתב לכתובת הבאה: ארלוזורוב 101 תל אביב 62098 ת.ד. 16250.

כללית שירות לקוחות – מספר טלפון
מספר הטלפון של מוקד שירות הלקוחות של כללית הינו: 2700* או 03-9405350. שעות פעילות מוקדי זימון תורים ומוקד מידע ושירות: בימים א'- ה' בין השעות 07:00-20:00 ובימי ו' בין השעות 07:00-13:00. ניתן לפנות גם במייל שכתובתו: [email protected] .
שעות פעילות מוקד התמיכה באתר האינטרנט: בימים א'- ה' בין השעות 07:00-01:00, ביום ו' בין השעות 07:00-13:00, מוצ"ש: כשעה לאחר צאת השבת ועד 01:00 בלילה. מוקד האחיות פעיל 24 שעות ביממה ומסייע בכל שאלה או בעיה בריאותית.

כללית שירות לקוחות – טיפים שימושיים
טיפ ראשון: מוקד שירות הלקוחות של כללית מספק מידע על רופאים, מרפאות ומכונים לרפואה מונעת. במידה וניסיתם לחייג למוקד ונתקלתם בעומס בלתי צפוי, באפשרותכם לקבל את המידע גם באתר האינטרנט תחת הקטגוריה "שירותים רפואיים".
טיפ שני: אם ברצונך להסדיר חוב לכללית או לכללית מושלם בלי להגיע למרפאה ניתן לעשות זאת בקלות דרך האתר. כל שעליך לעשות הוא להזין מס' ת.ז. ושנת לידה ולשלם את החוב באמצעי התשלום המועדף עליך.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *