רשות האכיפה והגביה טלפון

רשות האכיפה והגביה טלפון

1900-72-4866
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 8:00-16:00
שישי: לא ידוע.

רשות האכיפה והגביה – סקירה כללית
רשות האכיפה והגבייה הינה אחת הרשויות הממשלתיות החדשות ביותר, כאשר היא הוקמה בשנת 2009 והיוותה שלוחה של משרד המשפטים. תפקידה העיקרי של רשות זו הוא לבצע את ההחלטות השיפוטיות של בתי המשפט בישראל, כגון גביית קנסות וחובות מסוגים שונים. את רשות האכיפה והגבייה מרכיבות למעשה שתי מחלקת ראשיות והן מחלקת ההוצאה לפועל ומחלקת גביית קנסות מאגרות. רשות האכיפה והגבייה מעניקה שירותים שונים לאזרחים וכחלק מכך היא מפעילה מספר טלפון מוקד טלפוני זמין, שיכול לתת להם מענה בזמן אמת ולספק לכם תשובות לשאלותיכם. רוב הפניות למוקד של רשות האכיפה והגבייה יהיו בנושא גביית קנסות וחובות. בנוסף ניתן ליצור קשר גם כל מי שנפתח נגדו תיק בהוצאה לפועל והוא מעוניין לסלק את החוק ולבטל את התיק הפתוח נגדו. חשיבות המוקד של רשות האכיפה והגבייה היא גבוהה מאוד, שכן הרשות עוסקת בחייהם ובכספם ורכושם של האזרחים ולכן הרגישות בטיפול חייבת להיות גבוהה.
רשות האכיפה והגביה מספר טלפון מוקד – *35592.

מוקד רשות האכיפה והגביה – מספר טלפון
מספר טלפון מוקד רשות האכיפה והגבייה פועל בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:00 – 16:00. בימי שישי וערבי חג המוקד הטלפוני של רשות האכיפה והגבייה יהיה סגור. במידה ונפתח נגדכם תיק בהוצאה לפועל, או שקיבלתם הודעה על חוב בגבייה שאינכם מכירים, אתם מוזמנים ליצור קשר עם מספר טלפון מוקד של רשות האכיפה והגבייה, לצורך בירור ראשוני בנוגע לחוב. במידה ויש לכם טענות או השגות לגביי החוב, אתם מוזמנים ליצור קשר גם כן ולקבל פרטים מפורטים על סיבת החוב. להיות בעל חוב זה יכול להיות מאוד מלחיץ ולא נעים, במיוחד בשביל זה קיים המוקד הטלפוני, אשר אמור לחשוף בפני החייב את פירוט החוב שלו בגבייה ולאפשר לו מסלולי תשלום נוחים לסילוק החוב באופן מיידי. במידה וגיליתם על חוב, פנו בהקדם למספר טלפון מוקד רשות האכיפה והגבייה לסילוק החוב, משום שככל שתתעקבו החוב יצבור ריביות והצמדה ורק יגדל.

רשות האכיפה והגביה – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של רשות האכיפה והגביה מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – במידה ואתה עו״ד שמטפל בתביעות של רשות האכיפה והגביה עבור לקוחותייך, בוודאי תשמח לדעת כי הרשות מתחדשת ומשתדרגת והקימה מערכת מקוונת לניהול עבור עו״ד המטפלים בתביעות לקוחותיהם. באתר תוכלו להתעדכן לגביי הסטטוס של התיק של לקוחותיכם וכן לבצע פעולות מרחוק. כמו כן במידה ואתם בעלי חוב בהוצאה לפועל, תוכלו להשתמש במערכת המסלול המקוצר בהוצאה לפועל, כדי לסגור את החוב בקלות וביעילות.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *