אל על שירות לקוחות

אל על שירות לקוחות

1900-72-4759
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': לא ידוע.
שישי: לא ידוע.

אל על שירות לקוחות
חברת אל על הוקמה בשנת 1948 והפכה תוך זמן קצר לחברה התעופה הלאומית של ישראל. החברה מספקת ללקוחותיה שירותי תעופה למגוון יעדים בארץ ובחו"ל. מלבד טיסות סדירות מספקת אל על חבילות נופש ושהות בבתי מלון במחירים אטרקטיביים. רוב טיסותיה של אל על מכוונות לאירופה, וחלקן ליעדים נוספים כגון: אפריקה, צפון אמריקה ואסיה.
במשך שנים רבות הייתה החברה בבעלות ממשלת ישראל, אך לפני עשור החלו בהפרטתה והעברתה לבעלותה של חברת כנפיים – ארקיע אחזקות בע"מ.
במהלך השנים האחרונות, פעלה חברת אל על לשדרוג וייעול השירות עבור ציבור הנוסעים. בסוף שנת 2013, הציגה לראווה את מטוסי העתיד המתקדמים מבית חברת בואינג. כמו כן, התחדשה החברה בממשק אינטרנטי באמצעותו ניתן לרכוש כרטיסי טיסה, להזמין חבילות נופש ועוד. כמו כן, ניתן לקבל מידע על פעילות החברה בכמה ערוצי שירות נוספים: באתר האינטרנט של אל על, בכתובת: http://www.elal.com/, במוקד השירות הטלפוני ובאמצעות שליחת פניה לנציג שירות בטופס מקוון.

אל על שירות לקוחות – ערוצי שירות
– באתר אל על ניתן להזמין טיסה ליעדי אל על בארץ ובחו"ל, לקבל מידע על הטבות ומבצעים לחברי מועדון, לקבל מידע על חבילות נופש ותיור, לצפות במדריכי תיירות מקיפים, לצפות בלוח הטיסות המתעדכן מפעם לפעם, לבצע מגוון פעולות שיחסכו לכם זמן בשדה התעופה, כגון: הזמנת מוצרים מהדיוטי פרי, הזמנת הסעות עד לשדה וממנו, בחירת מושב מועדף, שירות אקספרס צ'ק אין והדפסת כרטיס עליה למטוס. הממשק האינטרנטי המתוחכם מקנה לנוסעים אפשרות לנהל את ההזמנה הן באמצעות המחשב והן באמצעות אפליקציית אלעל בסלולר. לצורך הזמנת כרטיס יש להקליק על "הזמנת כרטיסי טיסה", למלא את סוג הטיסה, מוצא ויעד, תאריך יציאה וחזרה וסוג הנוסעים.
– כתובת דף הפייסבוק של אל על: http://www.facebook.com/ELALAirlinesIL
– מחלקת קשרי הלקוחות המטפלת בפניות, הערות או הצעות הנוגעות לחוויית הטיסה באל על, וכמו כן מספקת מידע על המראות ונחיתות, הזמנת כרטיסי טיסה, בירור מצב כרטיס ועוד. ניתן לפנות למחלקה באמצעות הטלפון, הפקס או באמצעות הטופס האלקטרוני.
כתובת אל על למשלוח מכתבים: אל על נתיבי אוויר לישראל – מחלקת קשרי לקוחות, ת.ד. 41 נתב"ג, מיקוד: 7015001.

אל על שירות לקוחות – מספרי טלפון
– מספרי הטלפון של מוקד שירות הלקוחות המרכזי: 2250* או 03-9771111. המערכת מספקת מענה אוטומטי לזמני נחיתות והמראות, ביצוע פעולות בחשבון, ביטול טיסות ועוד, ומאוישת בנציגי שירות בימים א'- ה' בין השעות 08:00-16:00 ובימי ו' וערבי חג בין השעות 08:00-12:00 לבירורים כלליים בכל נושא.
– במקרים של נזקים לכבודה, ניתן לפנות למחלקת כבודה באמצעות הפקס: 03-7602255.
– להזמנת חבילות נופש לחו"ל ולבירורים ניתן לפנות למחלקת חבילות נופש בימים א'-ה' בין השעות 09:00-17:00, בטלפון שמספרו: 03-5066506.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *