הנתיב המהיר שירות לקוחות

הנתיב המהיר שירות לקוחות

1900-72-4815
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 07:00 - 18:00
שישי וערבי חג: 07:00 - 12:00

הנתיב המהיר שירות לקוחות
הנתיב המהיר הינו פרויקט ייחודי מסוגו בישראל. הנתיב המהיר הינו כביש המשתרע למרחק של 13 ק"מ (מחלף נתב"ג ועד אחרי מחלף קיבוץ גלויות) שמטרתו לייעל את זרימת התנועה באזור. מפעילת הנתיב המהיר הינה חברת "כביש חוצה ישראל", שנבחרה ע"י ממשלת ישראל כמפעילה הרשמית של הנתיב. במסגרת אחריות זו, מפקחת הרשות הממונה על פעילות הזכיין, גביית אגרות הנסיעה, תפעול הכביש, תחזוקת התשתיות ועוד.
לא כל כלי רכב יכול לעלות על הנתיב המהיר כיוון שהוא מוגבל לכלי רכב מהסוגים הבאים: תחבורה ציבורית, רכבים המסיעים שלושה – ארבעה נוסעים ומעלה, רכבים לבעלי מוגבלויות המכילים תו נכה ורכבים פרטיים בתמורה לתשלום האגרה.
לקוחות הנתיב המהיר נדרשים לשלם אגרה עבור נסיעתם, המסתמכת על מצלמות ומערכות זיהוי אוטומטיות (בדומה למערכות הגבייה בכביש 6). את התשלום ניתן לבצע דרך האתר או במוקד הטלפוני.

הנתיב המהיר שירות לקוחות – ערוצי שירות
באתר האינטרנט של הנתיב המהיר, בכתובת: www.fastlane.co.il ניתן למצוא את מפת הנתיב, להירשם לשירות, לקבל מידע על חניוני חנה וסע, לצפות בשאלות בנושאים כלליים ובשאלות בנושאי מחירים, גישה לכביש המהיר, חניוני חנה וסע ועוד, להוריד טפסים שימושיים, לשלם חשבוניות בקלות ובמהירות, לעדכן את פרטי הרכב, לצפות בפירוט הנסיעות ועוד. כמו כן, ניתן להפנות שאלות או בקשות לנציג שירות באמצעות טופס מקוון. ערוץ שירות נוסף אליו ניתן לפנות בעת הצורך הוא מוקד השירות הטלפוני של הנתיב המהיר. צוות המוקד הטלפוני עומד בקשר עם גורמי חוץ שונים בעת הצורך: צוותי גרירה, אבטחה, פינוי ועוד.
מחלקת פניות הציבור מטפלת בפניות שלא נענו במוקדי השירות האחרים. ניתן ליצור קשר עם מחלקת פניות הציבור של חברת כביש חוצה ישראל בע"מ, במייל: [email protected], בפקס שמספרו: 03-6255887, או בכתובת למשלוח מכתבים: רח' יגאל אלון 65, מגדל טויוטה תל אביב, 6744316.

הנתיב המהיר שירות לקוחות – מספר טלפון
שעות הפעילות של מוקד שירות הלקוחות הטלפונים, בימים א'- ה' בין השעות 07:00-18:00 ובימי ו' וערבי חגים בין השעות 07:00-12:00, ניתן ליצור קשר בטלפונים 3633* או 073-2100400 או באמצעות מספר הפקס: 03-9169838. במידת הצורך, ניתן לחייג למוקד הטלפוני גם במקרי חירום כגון מפגעים על הכביש, תאונות וכיו"ב 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.
בצמוד לנתיב המהיר הוקם מערך הסעות המאפשר לקבל הסעות הלוך ושוב לאזור הקריה בת"א והבורסה בר"ג. שעות הפעילות של ההסעה: בימים א'-ה' בין השעות 06:00-23:00. כדאי לדעת שבשעות השיא (מוקדם בבוקר ולפנות ערב) ההסעה יוצאת כל חמש דקות.

הנתיב המהיר – טיפים שחשוב לזכור
במידה ואינכם מספיקים לחייג למוקד שירות הלקוחות וברצונכם לקבל שירות מהיר מנציג, תוכלו לפנות לדף הפייסבוק של הנתיב המהיר, בכתובת: https://he-il.facebook.com/nativmahir, או לשלוח טופס מקוון דרך האתר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *