חשבשבת מוקד טלפוני

חשבשבת מוקד טלפוני

1900-72-4875
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 20:00 - 08:00
שישי: 15:00 - 08:00

חשבשבת – סקירה כללית
חשבשבת הינה חברה שרב עיסוקה היא בתפעול תוכנת חשבשבת המוכרת למרבית העסקים הפועלים כיום. תוכנת החשבשבת הינה תוכנה נוחה ומוכרת לניהול החשבונות של העסק. באמצעות תוכנה זו אלפי עסקים בישראל מנהלים את כל התחום הפיננסי בעסק שלהם. תוכנת החשבשבת מאפשרת לנו לנהל באופן שוטף את ההכנסות וההוצאות של העסק, הדוח השנתי, הדיווחים למע״מ ולשאר מוסדות המדינה ועוד. בנוסף חברת חשבשבת, שהיא למעשה בית תוכנה גדול במדינה, מייצרת מוצרי תוכנה משלימים שיעילים לכל סוגי העסקים. במידה ואתם פותחים עסק חדש, או לחילופין מעוניינים להחליף את מערכת הנהלת החשבונות, אשר קיימת כבר בעסק שלכם, אתם מוזמנים ליצור קשר ישיר עם מספר טלפון מוקד חברת חשבשבת, לצורך קבלת הצעת מחיר מסודרת להפעלת תוכנת החשבשבת בעסק שלכם. קחו בחשבון שתצטרכו לבצע הדרכה למי שעתיד להשתמש במערכת וכמו כן תהנו משירותי תחזוקה ותפעול שוטפים במערכת.
חשבשבת מספר טלפון מוקד – 03-5631919.

מוקד חשבשבת – מספר טלפון
במוקד חשבשבת תוכלו לבחור בין מספר מחלקות בנתב השיחות של מספר טלפון מוקד חשבשבת. המחלקה הראשונה היא מחלקת המכירות, בה תוכלו לקבל הצעת מחיר על שימוש בתוכנת החשבשבת בעסק שלכם. ההצעה תכלול עלויות שימוש ותחזוקה של המערכת. המחלקה השנייה הינה מחלקת התמיכה הטכנית והיא מחלקה חשובה מאוד בחברת חשבשבת. באמצעות מחלקה זו תוכלו לקבל הדרכה על התוכנה ולטפל בתקלות בתוכנה, או לחילופין ביצוע עדכונים במערכת. צורת התשלום לחברת חשבשבת היא במנוי שנתי לכל עסק, הכולל את כל שירותי התחזוקה של התוכנה. מספר טלפון מוקד חברת חשבשבת פעיל בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:00 – 20:00 ובימי שישי וערבי חג בין השעות 8:00 – 12:00. ניתן ליצור קשר עם המוקד, גם לצורך תיאום הדרכה אודות התוכנה בבית העסק שלכם או הדרכה טלפונית במידת הצורך.

חשבשבת – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של חשבשבת מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – במידה ואתם מצטרפים לשירותי חברת חשבשבת, חשוב מאוד שתקראו את רישיון השימוש והאחריות של התוכנה. תוכנת החשבשבת הינה תוכנה רגישה בעסק שלכם, שכן היא מטפלת בכל העיניינים הפיננסיים של העסק ולכן חשוב שתדעו מהם תנאי האבטחה והרישיון של החברה. כך לדוגמא חשוב לשים לב כי שירות התמיכה ניתן ללא ססמאות וכך למעשה כל מי שיפעיל את הטלפון של בעל הרישיון, יוכל למעשה לראות את מסד הנתונים של החברה בתוכנת החשבשבת. בנוסף חשוב לדעת כי חברת חשבשבת שומרת לעצמה את הזכות להגביל את מספר הקריאות המקסימלי בחודש ולשנות את תנאי השירות לפי הצורך.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *