משרד הבריאות מוקד טלפוני

משרד הבריאות מוקד טלפוני

1900-72-4852
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 8:00-18:00
שישי וערבי חג: 8:00-13:00

משרד הבריאות – סקירה כללית
משרד הבריאות הינו אחד מהגופים הממשלתיים החשובים ביותר במדינה. בראש משרד זה עומד שר הבריאות והוא אחראי על שמירת בריאותם התקינה של כלל האוכלוסיה מקטן ועד גדול. הבטחת הבריאות לאזרחים מתאפשרת באמצעות מימון בתי חולים, סל תרופות, ביטוח בריאות לכל אזרח, חיסונים, טיפת חלב ועוד. כל אלה הם חלק מהמסגרות האחריות של משרד הבריאות. כמו כן אחראי משרד הבריאות על פיקוח של שירותי הבריאות והרפואה הדחופה בישראל וכמו כן אחראי על תכנון ובקרה של כל סוגי ההחלטות בכנסת בנושאי הבריאות השונים והמגוונים. משרד הבריאות גם אחראי על הענקת רשיון בתעודה, לכל מוסד העוסק בתחום הבריאות ומעניק טיפולים ללקוחותיו מכל סוג שהוא. במידה ואתם אזרחי המדינה, אתם זכאים באופן אוטומטי לשירותי בריאות בסיסיים. ובמידה ואתם מעוניינים לבדוק מהם השירותים להם אתם זכאים, או לחילופין לשאול כל שאלה בנוגע לתחומי העיסוק של משרד הבריאות, אתם מוזמנים ליצור קשר ישירות עם מספר טלפון מוקד משרד הבריאות לצורך בירורים שונים.
משרד הבריאות מספר טלפון מוקד – *5400.

מוקד משרד הבריאות – מספר טלפון
במידה ואתם זקוקים לברר פרטים בנושאים רפואיים שונים, אותם תוכלו לקבל רק באמצעות מספר טלפון מוקד של משרד הבריאות, מומלץ לבצע את הפנייה במהלך שעות הפעילות והן בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:00 – 18:00. בימי שישי וערבי חג המוקד הטלפוני של משרד הבריאות יהיה פתוח בשעות 8:00 – 13:00. במידת הצורך ומעבר לשעות הפעילות, ניתן אף לשלוח פנייה דרך אתר האינטרנט של משרד הבריאות ונציג מטעם המוקד של המשרד יחזור אליכם בהקדם. פניות למשרד הבריאות יכולות להיות בנושאים חוקתיים, לגביי חוקים שעברו והתקבלו, לגביי מוסדות רפואה שונים ובירור האם הם בעלי רישיון לעסוק בפעולות רפואיות מסויימות, בירור לגביי סל התרופות, בירור לגביי רפואה דחופה ועוד. בכל שאלה ניתן ליצור קשר עם מספר טלפון מוקד משרד הבריאות והם ישמחו לסייע לכם בהקדם בכל שאלה או בקשה.

משרד הבריאות – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של משרד הבריאות מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – מי מאיתנו לא מכיר את המשפט ״העיקר הבריאות״? הסיבה היא שכולנו חושבים על הבריאות שלנו והיא חשובה לנו יותר מכל. כנ״ל הבריאות של יקירנו. מסביב אורבות לנו סכנות בריאותיות, כגון מפגעים, זיהומים, מחלות ונגיפים ואנחנו נעשה הכל כדי להימנע מהם וכדי לחסן את עצמנו. בדיוק בשביל זה קיים עמוד העדכונים העדכני באתר של משרד הבריאות, שם תוכלו לקבל דיווחים בזמן אמת על הזהרות ממשיות של משרד הבריאות, על מפגעים שיכולים לפגוע בבריאותכם. מומלץ לעקוב אחרי דיווחים אלה ובמידת הצורך ניתן גם לפנות לבירורים במספר טלפון מוקד משרד הבריאות.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *