הוט מספר טלפון

הוט מספר טלפון

1900-72-4734
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 08:00-19:00
שישי: 08:00-13:00

הוט – סקירה כללית

חברת הוט היא חברת התקשורת הגדולה בישראל. חברת הוט מספקת ללקוחותיה את מגוון השירותים להם הם זקוקים, כחבילת תקשורת כוללת ושלמה וכך יכולים להנות מכל שירותי התקשורת, תחת קורת גג אחת. בין השירותים השונים אותם הוט מציעה ללקוחותיה נמצא שירותים של טלויזיה בכבלים, אינטרנט ביתי, טלפונייה ביתית, ספק אינטרנט, קו סלולארי הכולל שיחות הודעות, שיחות לחו״ל וגלישה סלולארית. היתרון הגדול של הוט על פני מתחרותיה, הוא שהיא באמת מציעה את כלל השירותים שצריך הלקוח והכל תחת חשבונית אחת, במחיר מוזל יחסית, מאשר להתחבר לכלל השירותים הללו ע״י מספר חברות שונות. במידה ואתם לקוחות החברה, או שאתם לקוחות חדשי,ם שמתעניינים בשירותים של החברה, אתם יכולים לפנות אליה במספר דרכים לדוגמא, מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות והמכירות של חברת הוט, אימייל החברה, או באמצעות אתר האינטרנט שלה בעמוד הפנייה הישירה.

הוט מספר טלפון מוקד  – 1801-700-700.

מוקד הוט – מספר טלפון

שעות הפעילות במוקד שירות הלקוחות והמכירות של חברת הוט הן בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:00 – 19:00. בימי שישי וערבי חג המוקד הטלפוני של חברת הוט יהיה פעיל בין השעות 8:00 – 13:00.  במוקד זה יענו לכם נציגים מטעם הוט לפי מחלקות וחשוב שתבחרו בנתב השיחות במחלקה הנכונה. כך לדוגמא במחלקת המכירות יוכלו להציע לכם מסלולים משתלמים ללקוחות חדשים והסבר על השירותים השונים שמעניקה חברת הוט. במחלקת השירות תוכלו לברר לגביי החשבוניות שלכם, ביטול או הוספת שירותים, עדכון פרטים במנוי, כגון אמצעי תשלום ועוד. במחלקת התמיכה הטכנית תוכלו לקבל תמיכה טלפונית ובמידת הצורך גם יתאמו לכם טכנאי, שיגיע עד לביתכם לבדוק את התקלה ולטפל בה. בכל שאלה פנייה או בקשה, ניתן ליצור קשר עם מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של חברת הוט במהלך שעות הפעילות.

הוט – טיפ

בטרם תפנו לטלפון של הוט מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – בחברת הוט לא כולם משלמים אותו הדבר. במידה ואתם רוצים להקטין בצורה משמעותית את עלויות חבילת התקשורת של הוט, ישנן מספר דרכים בהם תוכלו לפעול. ראשית בררו בקרב מכריכם, כמה הם משלמים עבור חבילת התקשורת שלהם ומה היא כוללת. במידה ומצאתם מישהו שמשלם פחות מכם, אתם יכולים להתקשר למספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של הוט ולבקש ניתוק. אין לכם מה לדאוג, חברת הוט לעולם לא תנתק לקוח ללא בירור מקדים מדוע הוא מעוניין להתנתק. לאחר בקשת הניתוק יחזור אליכם נציג שימור לקוחות, שינסה לשמר אתכם. כאשר הוא יחזור ספרו לו כי מכר קרוב שלכם משלם סכום אחר ואתם רוצים לשלם גם את הסכום הזה. ברוב המקרים נציג השימור לא יתמהמה ויציע לכם מבצע דומה וכך תוכלו לחסוך סכום משמעותי בכל חודש.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *