כביש 6 שירות לקוחות

כביש 6 שירות לקוחות

1900-72-4750
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 20:00 - 08:00
שישי: 13:00 - 08:00

כביש 6 שירות לקוחות
כביש 6 הינו כביש האגרה הראשון בישראל. הכביש נוסד ע"י חברת דרך ארץ שלקחה על עצמה את האחריות להפעיל את הכביש, לדאוג לתחזוקתו, לספק מענה מידי במצבי חירום ולספק שירות ללקוחותיו.
הכביש משמש ציר תנועה מרכזי בישראל, ונחשב לכביש נוח יותר מכל כביש שקיים היום בזכות ההקפדה על רמת תחזוקה גבוהה במיוחד. כביש 6 מציע למנוייו נתיב תנועה חלופי, מזרחית לשני הצירים הראשיים בארץ: כביש גהה וכביש החוף. בניגוד לכבישים אחרים בישראל, כביש 6 הינו כביש אגרה הממומן ע"י משקיעים פרטיים ולכן הנסיעה בו כרוכה בתשלום.
מנויי כביש 6 יכולים לקבל מידע וליצור קשר עם נציג שירות באופנים הבאים: באמצעות אתר האינטרנט של כביש 6, שכתובתו: http://www.kvish6.co.il/, במוקד שירות הלקוחות הטלפוני, באפליקציה הסלולרית וע"י שליחת טופס מקוון לאחד מנציגי השירות.

כביש 6 שירות לקוחות – ערוצי שירות
באתר האינטרנט של כביש 6 ניתן לקבל מידע מקיף על פעילות הכביש, תחנות דלק לאורכו, תעריפי הנסיעה, ערוצי תשלום, אגרה וחיובים מיוחדים, הטבות למנויים, חדשות ועדכונים, מסלולי נסיעה, שאלות ותשובות נפוצות ועוד. בנוסף, ניתן לבצע מגוון פעולות דרך האזור האישי באתר, כגון: צפייה בפרוט הנסיעות האחרונות, תשלום חשבוניות, הפקת דו"חות שונים בחשבון המנוי ועוד.
כמו כן, ניתן ליצור קשר עם החברה במרכזי השירות הפרוסים בכל רחבי הארץ או במוקד השירות הטלפוני בשעות הפעילות.
הממונה על פניות הציבור, הגב' שמרית שלומוביץ'- שטיין מטפלת בפניות ותלונות הקשורות לתפעול הכביש ולהתנהלות החברה. ניתן לפנות לשמרית באמצעות הדוא"ל: [email protected], באמצעות הפקס שמספרו: 03-6255887, או בדואר לכתובת: רח' יגאל אלון 65 (מגדל טויוטה) תל אביב, 6744316. הפניות תענינה לפי מידת הדחיפות.

כביש 6 שירות לקוחות – מספר טלפון
– מרכזי שירות הלקוחות של כביש 6 פרוסים בכל רחבי הארץ – בצפון, בדרום ובמרכז. בצפון- בקריון בקרית ביאליק, במרכז שירות חוצות אלונים בקניון חוצות אלונים ובמרכז שירות מגל מזרח. במרכז- במרכז שירות רעננה, במרכז שירות נחשונים ובמרכז שירות ירושלים. בדרום- במרכז שירות ראם ובמרכז שירות באר שבע. שעות פעילות מרכזי השירות של כביש 6 מפורסמים באתר האינטרנט תחת הקטגוריה "מרכזי שירות".
– מוקד שירות הלקוחות הטלפוני פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-20:00 ובימי ו' וערבי חג בין השעות 08:00-13:00, בטלפון: 6116* או 03-9081111.
– מוקד השירות הטלפוני מאפשר למנויים לדווח על תקלות או מפגעים בכביש בשלוחה מספר 7. חדר הבקרה של כביש 6 מאויש וזמין לרשות הלקוחות 24 שעות ביממה.

כביש 6 שירות לקוחות – טיפ
יש לכם שאלה דחופה? מעוניינים לחייג למוקד השירות אך קצרים בזמן? באזור השאלות באתר ניתן לאתר תשובות לשאלות נפוצות, או לשלוח שאלה לממשק האינטרנטי ולקבל תשובה מידית.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *