לאומית שירות לקוחות

לאומית שירות לקוחות

1900-72-4790
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 7:00-22:30
שישי וערבי חג: 7:00-13:00

לאומית שירות לקוחות
קופת חולים לאומית נוסדה בתקופת היישוב, בשנת 1933 ע"י רופאים בעלי השקפה רוויזיוניסטית שפוטרו מעבודתם בקופת החולים הכללית. הקופה הוקמה באופן עצמאי ולאחר מכן התחברה להסתדרות העובדים הלאומית וסיפקה שירותי בריאות לחברי בית"ר, הצה"ר וגם אנשי אצ"ל.
כיום, ללאומית למעלה מ-300 סניפים בכל רחבי הארץ, והיא מספקת ללקוחותיה מגוון שירותי בריאות כלליים ומשלימים. ניתן לקבל מידע על פעילות לאומית והשירותים אותם היא מספקת בכמה אופנים: באמצעות אתר האינטרנט של לאומית, בכתובת: http://www.leumit.co.il/, באמצעות מוקד שירות הלקוחות הטלפוני ובשליחת פניה לנציג שירות בטופס מקוון.

לאומית שירות לקוחות – ערוצי שירות
באתר האינטרנט של לאומית ניתן לאתר שירותים, עובדים סוציאליים ומרפאות, לצפות בסוגי הטיפולים המוצעים לילדים, משפחה, חיילים וגיל הזהב, לרכוש ביטוחים שונים (ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח סיעודי ועוד), לקרוא טיפים לבריאות, לקרוא מאמרים במגוון נושאים, להוריד טפסים שימושיים, לפנות לרופאים אונליין ובצ'ט, לקרוא שאלות ותשובות נפוצות ועוד. בנוסף, ניתן להירשם כמנוי לאתר עם שם משתמש וסיסמה ולבצע מגוון פעולות באופן מקוון: זימון תורים במהירות ובקלות, צפייה בבדיקות מעבדה, הזמנת מרשמים לתרופות, צפייה במסמכים רפואיים ועוד.
מוקד שירות הלקוחות של לאומית מטפל בפניות בנושאים כלליים ובפניות הנוגעות לתמיכה טכנית בשירותי האינטרנט. בנוסף, ניתן לקבל מידע לגבי חוק בריאות ממלכתי, לאומית כסף ולאומית זהב, ביטוח סיעודי ועוד. ניתן לפנות למוקד בטלפון, בפקס או במייל. כתובת למשלוח מכתבים ללאומית: שפרינצק 23, תל אביב.

לאומית שירות לקוחות – מספר טלפון
– מספר הטלפון של מוקד שירות הלקוחות של לאומית הינו: 1700-507-507 או בחיוג מקוצר 507* מכל טלפון נייד. מוקד השירות פעיל בימים א'- ה' בין השעות 07:00-22:30 ובימי ו' וערבי חג בין השעות 07:00-13:00. במוצ"ש המוקד פעיל משעה לאחר צאת השבת ועד חצות.
במידת הצורך, ניתן להפנות את פנייתכם גם לפקס שמספרו: 03-6949614 או דרך טופס מקוון באתר.
– במידה וברצונכם לפנות למשרד הבריאות, ניתן לפנות לנציבת קבילות הציבור לחוק ביטוח בריאות ממלכתי בדרכים הבאות:
• בטלפון: 5400* או 08-6241010. המוקד פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-18:00 ובימי ו' בין השעות 08:00-13:00.
• בפקס שמספרו: 02-5655969.
• בכתובת למשלוח מכתבים: מגדלי הבירה, קריית הממשלה רח' ירמיהו 39 ירושלים.
• באמצעות טופס מקוון באתר.

לאומית שירות לקוחות – טיפים שכדאי לזכור
טיפ ראשון: מעוניינים לאתר רופא או מנתח בקלות ובמהירות? באתר האינטרנט של לאומית, תוכלו ע"י חיפוש קל ומהיר לאתר את הרופא המבוקש ולצפות בשעות הקבלה ובפרטים נוספים. כל שעליכם לעשות הוא להקליק על "איתור שירותים"-> "חיפוש רופאים ומנתחים".
טיפ שני: כדי להימנע מהמתנה במוקד הטלפוני, מומלץ לחייג למוקד בשעות הצהריים המאוחרות (בין השעות 15:00-16:00). בשעות אלו רוב הסיכויים שתענו בהקדם מאחר ואין עומס על הקווים.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *