מעריב טלפון

מעריב טלפון

1900-72-4772
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 07:00-14:00
שישי וערבי חג: 07:00-13:00

מעריב שירות לקוחות
מעריב הינו עיתון יומי ישראלי שנוסד ע"י קבוצת עיתונאים שפרשו מ"ידיעות אחרונות". בשנות ה-50 וה-60 נחשב לאחד היומונים הפופולאריים בישראל, לאחר "ידיעות אחרונות". עיתון מעריב הצליח לשמור על המראה והעיצוב הייחודיים שלו לאורך עשרות שנים- העיתון מעוצב בפורמט צבע ומכיל כותרות גדולות במטרה למשוך את קהל הקוראים. מעריב מאופיין בסגנון כתיבה קליל וקולח ובכתבות בנושאים שונים: פוליטיקה, כלכלה, מדור דעות, ספורט, עסקים ועוד. לקראת סוף השבוע מקבלים מנויי מעריב חלקים נוספים על העיתון הבסיסי, בין השאר: מוסף "גלובס" לקוראי מעריב, מוסף תשבצים, מוסף סגנון, "מעריב לילדים"- מוסף הכולל כתבות המיועדות לילדים, קומיקס, בדיחות ותשבצים ועוד.
מנויי מעריב יכולים לקבל מידע על פעילות העיתון בכמה אופנים: באמצעות אתר האינטרנט של מעריב, בכתובת: www.maariv.co.il, באמצעות מוקד השירות הטלפוני ובאמצעות שליחת טופס מקוון לנציג שירות.

מעריב שירות לקוחות – ערוצי שירות
באתר האינטרנט של מעריב ניתן לקרוא מבזקי חדשות, דעות ובלוגים במגוון נושאים, סקרים, לצפות בערוץ הווידאו, חדשות מהעולם, חדשות מהארץ במגוון נושאים: ספורט, עסקים, כלכלה, תרבות, סגנון, חוק ומשפט, יהדות, אוכל, מחשבים ועוד. ניתן לפנות למערכת העיתון באמצעות טופס מקוון בבקשות כלליות או במטרה לפרסם בעיתון או ליצור קשר עם עורך העיתון בטופס מקוון. העיתון זמין לקוראים גם באופן מקוון דרך האתר במהדורה דיגיטאלית הנוחה לקריאה.
מוקד שירות הלקוחות הטלפוני של מעריב מטפל בפניות במגוון נושאים, כגון: רישום מנוי לעיתון, תלונות בדבר אי הגעת העיתון, אזורי חלוקה, בירור פרטים על מוספי מעריב ועוד. ניתן לפנות למוקד השירות במייל, בטלפון או בפקס.
כתובת למשלוח מכתבים למערכת מעריב: קרליבך 2, תל אביב, מיקוד: 75706.

מעריב שירות לקוחות – מספר טלפון
מספר הטלפון של מוקד שירות הלקוחות של מעריב הינו: 9248*. המוקד פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-15:00. במידת הצורך, ניתן להפנות את הפניה גם לכתובת הדוא"ל: [email protected] או למספר הפקס: 03-7648612.
מוקד שירות הלקוחות הטלפוני מאפשר למנויים להתעדכן אודות מצב החשבון, להזמין מנוי או מגזין חדש, לבצע שינויי ועדכונים בפרטי המנוי, להקפיא מנוי לרגל נסיעה לחו"ל ועוד. המוקד זמין לרשות הלקוחות בכל שאלה או בעיה ובמידה ולא נעניתם, תוכלו להשאיר פניה לנציג שירות בטופס מקוון.

מעריב שירות לקוחות – טיפים שכדאי לזכור
טיפ ראשון: מוקד שירות הלקוחות של מעריב עמוס במיוחד בשעות הבוקר ולקראת שעת סגירת המוקד. אי לכך, כדי להימנע מהמתנה ממושכת מומלץ ליצור קשר בשעות הצהריים (בין השעות 12:00-13:00).
טיפ שני: מתגוררים במושב או ביישוב המרוחק מהעיר? במוקד שירות הלקוחות של מעריב תוכלו לברר אודות מיקומי החלוקה או להזמין את העיתון לתיבת הדואר שלכם. הדרך המומלצת ביותר לפנות למוקד השירות ולהימנע מהמתנה היא באמצעות טופס מקוון או באמצעות המייל.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *