מוקד מכבי

מוקד מכבי

1900-72-4753
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 24/7
שישי: לא ידוע.

מכבי שירות לקוחות
מכבי שירותי בריאות היא אחת מארבע קופות החולים הפועלות בישראל. הקופה נוסדה בשנת 1940, תחת השם "קופת חולים מכבי" והחלה לקדם בריאות ורפואה מונעת בקרב לקוחות ברחבי הארץ. עם הקמתה מנתה הקופה עשרות רופאים וכמה עשרות חברים שפעלו על מנת להשפיע על מערכת הבריאות בישראל. כיום מעניקה הקופה לחבריה שירותי בריאות כלליים ושירותים משלימים, שירותי ביטוח, סדנאות ומגוון שירותים מקוונים.
לקוחות מכבי יכולים לקבל מידע על פעילות החברה ושירותיה בכמה אופנים: באמצעות אתר האינטרנט של מכבי, בכתובת: http://www.maccabi4u.co.il/, במוקד שירות הלקוחות הטלפוני ובאמצעות שליחת פניה לנציג שירות בטופס מקוון.

מכבי שירות לקוחות – ערוצי שירות
באתר האינטרנט של מכבי ניתן לקרוא על שירותים וזכויות למבוטחים, לאתר רופאים, מרפאות וסניפים, לקבל מידע על שירותים משלימים, לאתר מידע על מחלות ומצבים רפואיים, לצפות במגזינים בנושאי: תזונה ומשקל, הריון ולידה, תינוקות ופעוטות ומצבי חירום, לקרוא חדשות ועדכונים, להוריד טפסים שימושיים, לקבל מידע על חיסונים, לקבל תמיכה מנציג שירות בצ'ט או בטופס מקוון ועוד. בנוסף, ניתן להירשם לאתר האינטרנט ולהצטרף לשירות "מכבי אונליין", המאפשר לבצע מגוון פעולות באתר. הודות לשירות ניתן לבצע פעולות כמו זימון תורים, צפייה בתוצאות מעבדה, הזמנת מרשמים קבועים וכו' בלי לצאת מן הבית.
מוקד השירות הטלפוני של מכבי מטפל בפניות בנושאים הבאים: זימון תורים, מוקד אחיות, מידע על זכויות מבוטחי מכבי, איתור כתובות ומספרי טלפון של סניפים ברחבי הארץ, פיזיותרפיה ותמיכה טכנית.
במידת הצורך, ניתן ליצור קשר עם מכבי גם בפקס: 03-5143822, בכתובת למשלוח מכתבים: מכבי שירותי בריאות, נציבות פניות הציבור ת.ד. 50493, תל אביב, מיקוד: 6812509.

מכבי שירות לקוחות – מספר טלפון
מספר הטלפון של מוקד השירות הטלפוני של מכבי הינו: 3555* או 1700-50-53-53. מוקד המידע ומוקד האחיות פעילים 24 שעות ביממה, לאורך כל השבוע. מוקד זימון תורים פעיל בימים א'- ה' 24 שעות ביממה, בימי ו' עד לשעה 13:00 ובמוצ"ש משעה לאחר צאת השבת. למידע על הצטרפות למכבי שירותי בריאות יש לחייג למספר:4543*.

מכבי שירות לקוחות – טיפים שכדאי לזכור
טיפ ראשון: באפשרותך לשלוח שאלה לאתר האינטרנט ולקבל תשובה מידית. להפעלת השירות, יש ללחוץ על "שלח שאלה מידית", ולרשום את השאלה המבוקשת.
טיפ שני: לא מוצאים את ידיכם ורגליכם באתר האינטרנט? מכבי מעמידה לשירותכם מרכז הדרכה מקיף לשירותי האונליין. במרכז ההדרכה תוכלו לקבל מידע על הצטרפות לשירות, זימון תורים, צפייה בתוצאות בדיקות, תקשורת עם רופא ומגוון שאלות נפוצות בתחום התמיכה הטכנית.
טיפ שלישי: מעוניינים לגשת למידע אישי ללא כניסה לאתר? בסניפי מכבי ברחבי הארץ תוכלו לגשת לעמדות המידע ולקבל מידע רפואי אישי לצפייה והדפסה וכן לבצע פעילות מנהלתית. קבלת המידע כרוכה בהעברת הכרטיס המגנטי בכניסה.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *