ממסי שירותי דרך שירות לקוחות

ממסי שירותי דרך שירות לקוחות

1900-72-4821
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 24/7
שישי: לא ידוע.

ממסי שירות לקוחות
חברת ממסי שירותי דרך היא חברה בבעלות אלבר ואינה קשורה בשום צורה לחברת ממסי תיירות. ממסי נחשבת לחברה הוותיקה בישראל לשירותי דרך וגרירה, כשהיא מספקת ללקוחותיה שירותים מגוונים: תיקוני דרך קלים, התנעת המכונית, שירותי גרירה וחילוץ ממקום התקלה לכל יעד, שירות החלפת גלגל (בתשלום), אספקת דלק, שירות וייעוץ הזמנת מנעולנים, ייעוץ משפטי בנושאים הקשורים לרכב או לביטוח, ייעוץ טכני ועוד. ממסי שירותי דרך מציעה ללקוחותיה מערך שירות נרחב עם צי גררים ועובדים מקצועיים המאפשרים לה לספק סיוע ראשוני בזמן הקצר ביותר וכן את שרות "pick up delivery"- שירות אישי מטעם חברת ההשכרה הכולל נציג המגיע ליעד שנבחר ע"י הלקוח. בנוסף, מעמידה ממסי לטובת לקוחותיה מספר ערוצי שירות נוספים: אתר האינטרנט הרשמי, בכתובת: http://www.memci.co.il/, מוקדי השירות הטלפוניים ואפשרות לשלוח פניה לנציג שירות באמצעות טופס מקוון.

ממסי שירות לקוחות – ערוצי שירות
באתר האינטרנט של החברה תוכלו לקרוא בהרחבה על שירותי הדרך של ממסי, כתבות ומאמרים בנושא גרירה, להוריד טפסים שימושיים וכתבי שירות, לצפות בכתובות מייל וטלפונים של עובדי החברה ולשלוח פניה לנציג שירות בטופס מקוון.
מוקדי השירות הטלפוניים עומדים לרשות לקוחות ממסי שירותי דרך ומאפשרים להם להצטרף כמנויים לשירותי ממסי, לברר על תנאי השירות, רכבים חלופיים ותמיכה טכנית באתר האינטרנט.
כתובת ממסי למשלוח מכתבים: ת.ד. 9129, רמת אפעל 5219002.

ממסי שירות לקוחות – מספר טלפון
– מוקד שירות הלקוחות המרכזי של ממסי שירותי דרך פעיל 24 שעות ביממה באמצעות מענה אוטומטי ונותן מענה מידי לנהגים בהתמודדות עם תקלה ברכב, גניבה או אובדן. מספר הטלפון של המוקד: *5202. ניתן לפנות למוקד בין השעות 09:00-18:00 ולקבל שירות מנציג.
– ניתן לפנות למחלקת מנויים: בנושאי רכב חלופי יש לפנות לשרה, בטלפון שמספרו: 03- 5641112 או למוקד רכב חלופי בטלפון שמספרו: 5202* בימים א'- ה' בין השעות 08:00-17:00, בנושא שירות אוטוגלס/ביטולים יש לפנות לשירלי, בטלפון שמספרו: 03-6148509. מספר הפקס של מחלקת מנויים: 03-5605314 .
– ניתן לפנות למחלקת מכירות ארצית בטלפון שמספרו: 0507578555.
– ניתן לפנות למוקד אוטוגלס (כיסוי שמשות) בטלפון שמספרו: 03-6507777.
– מספר טלפון במשרד הראשי בראשון לציון: 03-6148523.

ממסי שירות לקוחות – טיפים שכדאי לזכור
טיפ ראשון: מוקד שירות הלקוחות של ממסי עשוי להיות עמוס בדיוק בזמן הנצרך ביותר. אם תרצו לקבל מענה מהיר, מומלץ לנצל את השירותים המקוונים המוצעים באתר ובפרט את האפשרות לשלוח פניה לנציג שירות.
טיפ שני: עברתם תאונה שכתוצאה ממנה נשברה שמשת הרכב? וודאי תשמחו לדעת, שאין צורך להגיע למוסך הקרוב לביתכם. ממסי מספקת ללקוחותיה שירותי החלפת שמשה בבית הלקוח הניתנים בימים א'- ה' בין השעות 08:00-17:00 ובימי ו' וערבי חגים בין השעות 08:00-13:00. השירות לא ניתן בחגי ומועדי ישראל.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *