מנורה מוקד טלפוני

מנורה מוקד טלפוני

1900-72-4756
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 8:00 – 17:00
שישי: לא ידוע.

מנורה – סקירה כללית
חברת מנורה היא אחת מבין חמשת החברות הגדולות בישראל, אשר מציעות ללקוחות שלהן שירותי ביטוח שונים. חברת מנורה עוסקת בעיקר בתחומי הביטוח והפיננסיים וניתן למצוא בה מגוון רחב של פוליסות ביטוח בתחום הביטוח הכללי, כגון ביטוח רכב, ביטוחי בריאות ואפילו ביטוחים פנסיוניים. בנוסף לכל אלה חברת מנורה עוסקת גם בתחומי שוק ההון ומציעה ללקוחות שלה לנהל את הכספים שלהם להשקעה בשוק ההון. כדי לקבל מידע ופרטים נוספים אודות חברת מנורה והשירותים אותם היא מציעה ללקוחות שלה, תוכלו לפנות למספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של חברת מנורה. בין השירותים השונים תמצאו את כלל ביטוחי הרכב, ביטוחי חובה, מקיף צד ג׳, ביטוחי בריאות וביטוחי תאונות, ביטוחים פנסיונים ועוד. ניתן ליצור קשר ישירות עם חברת מנורה, או לרכוש את הפוליסות שלה באמצעות סוכני ביטוח מורשים, אשר עובדים ישירות מול חברת מנורה.
מנורה מספר טלפון מוקד – 03-7107107.

מוקד מנורה – מספר טלפון
במספר טלפון מוקד חברת מנורה תוכלו לקבל מידע נרחב אודות הפוליסה בה אתם מתעניינים. במידה ואתם מתעניינים לחדש ביטוח רכב ולא יודעים מהיכן להתחיל, רכשתם דירה חדשה ואתם זקוקים לביטוחי דירה וביטוח חיים לצורך המשכנתא, או שלחילופין יש לכם סכום כסף שאתם רוצים להשקיע בשוק ההון, מנורה היא בדיוק החברה בשבילכם. בתחום הביטוח חשוב מאוד להשוות מחירים, אך לא פחות חשוב להשוות פוליסות. כאשר אתם רוכשים פוליסה חשוב שאיש מקצוע אמין יוודא כי הפוליסה מתאימה במיוחד עבורכם. בדיוק לשם כך קיימים סוכני הביטוח, או מוקד שירות הלקוחות של חברת מנורה. מומלץ מאוד ליצור קשר עם מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של מנורה בהתייעצות לגביי הפוליסות המוצעות ולא להסתפק רק ברפרוף בפוליסה המוצעת לכם. שימו לב שגם באתר האינטרנט של מנורה תוכלו למצוא מידע נרחב אודות המסלולים והפוליסות אותן מציעה חברת מנורה, בטרם תבחרו את הפוליסה המתאימה לכם ביותר.

מנורה – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של מנורה מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – מי מאיתנו שיש לו ילדים לא מכיר את הדאגה הקיומית לילדנו. אנחנו חיים עבורם ורוצים בשבילם את הטוב ביותר. כל זה נכון גם לתחום הפיננסיים. רובנו מבינים את הצורך החשוב שבחיסכון למען עתיד ילדנו. עד היום דרך החיסכון שהכרנו היתה חיסכון סולידי בבנק, אך לא כולנו יודעים עד כמה חשוב מוטיב הביטוח בחיסכון זה. כך למשל החיסכון לא ייפגע במקרה של אובדן כושר עבודה של ההורה, או חלילה במצב של מות ההורה. בדיוק לצורך כך קיימת אפשרות חיסכון טובה יותר בחברת מנורה. חיסכון טופ קידס הוא חיסכון שמבוטח למעשה, גם במקרה בו ההורה אינו יכול להמשיך לחסוך לילדו מסיבה כלשהי. בנוסף ניתן להוסיף גם רובד ביטוחי הכולל פיצוי להורה או לילד. בירור פרטים לגביי חיסכון מסוג זה ניתן לבצע במספר טלפון מוקד מנורה.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *