מאוחדת שירות לקוחות

מאוחדת שירות לקוחות

1900-72-4792
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 24/7
שישי: לא ידוע.

מאוחדת שירות לקוחות
קופת חולים מאוחדת היא קופת החולים השלישית בגודלה בישראל. הקופה נוסדה בשנת 1931 תחת השם "קופת חולים עממית", במטרה לספק שירותי רפואה להתיישבות העובדת. בשנת 1974, אוחדה קופת חולים עממית עם קופת החולים של הציונים הכלליים והפכה להיות קופת חולים מאוחדת.
למאוחדת שש מנהלות אזוריות ברחבי הארץ, והיא מציעה שירותי בריאות ללקוחות פרטיים ועסקיים. כמו כן, מספקת מאוחדת ביטוחים משלימים מסוגים שונים, רשת "נווה עמית" המספקת שירותי דיור מוגן לגיל הזהב, שירותי מלונאות ועוד.
מאוחדת מפעילה לטובת לקוחותיה מספר ערוצי שירות בעזרתם ניתן ליצור קשר ולקבל מידע חיוני: באתר האינטרנט, שכתובתו: www.meuhedet.co.il, במוקד השירות הטלפוני, ובאמצעות שליחת טופס מקוון לנציג שירות.

מאוחדת שירות לקוחות – ערוצי שירות
– באתר האינטרנט של מאוחדת תוכלו לקרוא על שירותי החברה, לצפות במאמרים מעניינים בנושאי הבריאות, לאתר תרופות ומבצעים בבתי המרקחת, לקבל מידע על מחלות חורף, טיפול בתינוקות, מידע בריאותי על גיל הזהב, מידע שימושי להורים שבדרך, לאתר רופאים לפי סוג שירות או לפי אזור, להוריד טפסים שימושיים ולשלוח פניה לנציג שירות באמצעות טופס מקוון או בצ'ט אינטרנטי. מנויי מאוחדת יכולים לקבל שם משתמש וסיסמה ולהירשם לאזור האישי המאפשר להם לבצע מגוון פעולות: זימון תורים בנוחות, צפייה בתוצאות בדיקות מעבדה, תנועות כספיות, ביטוחים, המלצות רפואיות ועוד.
– מוקדי השירות הטלפוניים של מאוחדת מטפל בפניות כלליות ובפניות הנוגעות לתמיכה טכנית באתר האינטרנט.
– היחידה לפניות הציבור מטפלת בפניות שלא נענו במוקדי השירות האחרים. ניתן ליצור קשר עם היחידה לפניות הציבור באמצעות כתובת הדואר האלקטרוני: [email protected], בפקס: 03-5235335,בטלפון: 03-5202323 או בכתובת למשלוח מכתבים: היחידה לפניות הציבור, קופת חולים מאוחדת 62038, אבן גבירול 124 תל אביב.

מאוחדת שירות לקוחות – מספר טלפון
מספר הטלפון של מוקד שירות הלקוחות של מאוחדת: 3833* מכל טלפון. המוקד מאויש בנציגי שירות 24 שעות ביממה ומספק מענה גם במקרי חירום. ניתן לקבל מידע מקיף על הביטוחים המשלימים של מאוחדת בטלפון: 1700-706-706, 24 שעות ביממה.
מוקד התמיכה הטכנית של מאוחדת אינו כולל שאלות בנושאים רפואיים אלא בנושאים טכניים בלבד. ניתן לפנות למוקד שמספרו: 1800-354-321, בימים א'- ה' בין השעות 07:30-21:00 ובימי ו' בין השעות 07:30-13:00.

מאוחדת שירות לקוחות – טיפים שכדאי לזכור
טיפ ראשון: יש לך הערות לגבי אתר מאוחדת? באפשרותך ליצור קשר עם מנהל האתר בכתובת הדוא"ל: [email protected], ולהפנות אליו את כל השאלות.
טיפ שני: האפליקציה הסלולרית של מאוחדת מאפשרת לכם לבצע מגון פעולות דרך הסמארטפון: זימון תורים, חיפוש רופא או בית מרקחת, צפייה בכתובות ומפות הגעה, צפייה בתוצאות מעבדה ועוד. במידה ויש לכם שאלה הנוגעת לאפליקציה הסלולרית תוכלו למצוא באתר מגון תשובות לשאלות נפוצות ע"י הקלקה על "שאלות ששאלתם".

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *