מייקרוסופט שירות לקוחות

מייקרוסופט שירות לקוחות

1900-72-4751
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 08:00-18:00
שישי: 08:00-13:00

מוקד מייקרוסופט שירות לקוחות
חברת מייקרוסופט נוסדה בשנת 1975 ע"י ביל גייטס. החברה הציבה לעצמה כיעד לייצר תוכנה ממוחשבת, ידידותית ונוחה על מנת לאפשר לאנשים לבצע טוב יותר את משימותיהם במקום העבודה. בחלוף השנים פיתחה מייקרוסופט מוצרים רבים, כגון: מערכות הפעלה של מחשבים אישיים, יישומי שרת לסביבות שונות, יישומים עסקיים, תכניות מדיה אינטראקטיביות, כלי פיתוח ועוד. בנוסף למוצרים, מציעה החברה שלל שירותים מקוונים- שירותי תמיכה ומאגרי מידע המכילים ספרות בתחום המחשוב. סניף ישראלי של החברה נוסד בשנת 1989 והוא מספק תמיכה, יישום ושיווק של מוצרי מיקרוסופט למגזר העסקי הפרטי והמוסדי. מייקרוסופט מפעילה מערך שירות נרחב לרשות לקוחות במספר הטלפון, באתר האינטרנט שכתובתו: http://www.microsoft.com/ ושליחת פניה לנציג שירות באמצעות טופס מקוון.

מוקד מייקרוסופט שירות לקוחות – ערוצי שירות
באתר האינטרנט של מיקרוסופט ישראל ניתן לקבל מידע מקיף על מוצרי החברה, להוריד תוכנות שונות, לקבל מידע בנושאי אבטחה ווירוסים, לקבל תמיכה מקיפה עבור כל אחד מהמוצרים, להתעדכן בחדשות, לאתר משאבים ופתרונות לשאלות נפוצות, לקרוא מדריכים מפורטים בשפה העברית על כל אחת מתוכנות החברה, לקנות ממגוון מוצרי החברה בחנות המקוונת או לאתר חנות בקרבת מקום, לקבל מידע על מבצעי מיקרוסופט לסטודנטים, להתייעץ עם נציגי שירות בנושאי קניה ולשלוח פניה לנציג מומחה באמצעות טופס מקוון. בנוסף, ניתן להתחבר לאזור האישי באמצעות שם משתמש וסיסמא ולקבל עזרה מתאימה באופן מידי.
לשאלות כלליות, ניתן לפנות לנציג צ'ט באתר או לשלוח מכתב לכתובת: מיקרוסופט, רחוב הפנינה 2, רעננה ישראל מיקוד: 43107.

מוקד מייקרוסופט שירות לקוחות – מספר טלפון
מספר הטלפון של מוקד תמיכת לקוחות הינו: 09-7625400. ניתן לפנות למוקד בשאלות הנוגעות לנושאי קניה ומכירה, רישוי, בירורים כלליים, שאלות על מוצרי החברה ואירועים. מוקד השירות ללקוחות פרטיים פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-18:00, ובימי ו' בין השעות 08:00-13:00. המוקדים הנוספים בשלוחות השונות (מוקד התמיכה הטכנית ללקוחות עסקיים ומוקד התמיכה הטכנית ללקוחות פרטיים) פעילים באותם ימים ושעות.
על מנת לקבל הדרכה אישית ממומחי מיקרוסופט למוצרים שונים, יש לחייג למספר הטלפון של מוקד השירות ולהקיש 1,2,1. מוקד טלפוני של משרדי המכירות של מיקרוסופט פעיל בימים א'-ה' בין השעות 08:00-18:00 ובימי ו' בין השעות 08:00-13:00 בטלפון שמספרו: 09-7625100.

מוקד מייקרוסופט שירות לקוחות – טיפים שכדאי לזכור
טיפ ראשון: זקוק לעזרה בהתקנה ראשונית של מוצר? מעוניין לקבל מידע בנוגע לחיוב? מומלץ לגשת לאזור האישי באתר ולקבל תמיכה אישית מנציג שירות. נציג השירות זמין לרשות לקוחות מיקרוסופט באמצעות טופס מקוון או בשיחת צ'ט אינטרנטית.
טיפ שני: כדי להימנע מהמתנה ממושכת במוקד השירות הטלפוני, מומלץ לנסות לחייג למספר הטלפון בשעות הצהריים המאוחרות. בשעות אלו הקווים פחות עמוסים ויש סיכוי לקבל מענה מהיר.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *