משרד הרישוי טלפון

משרד הרישוי טלפון

1900-72-4748
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 7:00-20:00
שישי וערבי חג: 7:00-13:00

משרד הרישוי – סקירה כללית
משרד הרישוי הוא חלק בלתי נפרד ממשרד התחבורה, שהוא למעשה משרד ממשלתי. משרד הרישוי מטפל בתחומים שונים. התחום הראשון הוא נושא רישיון הנהיגה בישראל והתחום השני הוא נושא רישיון הרכב. כל אדם אשר הינו בעל רישיון נהיגה בישראל מחוייב בחידוש של הרשיון אחת לתקופה. משרד הרישוי אחראי על ביצוע חידוש רישיון הרכב במועד וכן לאחר פסילה או שלילה. כמו כן ניתן לבצע על ידי משרד הרישוי גם פעולות כמו כפל והמרת רישיון נהיגה, בדיקות רפואיות לצורך קבלת רישיון, קורסי רענון חוקי נהיגה אחת לתקופה, הוצאת רישיון, אגרות רשיון נהיגה ורכב, הכשרת נהיגה מקצועית ועוד. כמו כן בתחום רישיון הרכב מבצע משרד הרישוי פעולות כמו אובדן גמור של רכב, כפל רישיון, גריסת רכבים, טיפול בנושא של רכבי אספנות, טיפול בשעבודים ועיקולים על רכבים, סוחר מורשה, ייבוא רכבים ועוד. למעשה כל תחום הרישוי על רכבים ורישיונות נהיגה בישראל מופקד בידיהם של נציגי משרד הרישוי. את שירותי משרד הרישוי ניתן לקבל באמצעות אתר האינטרנט של המשרד, או לחילופין באמצעות פנייה ישירה למספר טלפון מוקד משרד הרישוי.
משרד הרישוי מספר טלפון מוקד – *5678 או למספר הטלפון 1-222-56-78.

מוקד משרד הרישוי – מספר טלפון
משרד הרישוי מפעיל עבור האנשים מוקד שירות לקוחות, שפעיל בימים ראשון עד חמישי משעה 07:00 בבוקר ועד 20:00 בערב ובימי ו' וערבי חג מהשעה 07:00 בבוקר ועד 13:00 בצהרים. במידה ואתם מתעניינים בחידוש רשיון לאחר שלילה או פסילה, בירור לגבי זימון לקורס רענון, או לחילופין בקורס נהיגה מקצועי, לדוגמא על משאית או אוטובוס, אתם מוזמנים לפנות למספר טלפון מוקד משרד הרישוי והם ישמחו לסייע לכם לקבל תשובות לשאלותיכם. כמו כן מפעיל משרד הרישוי אתר אינטרנט שבו תוכלו למצוא את כל הטפסים הרלוונטיים וכן לקבל מידע נרחב אודות פעילות המשרד ותחומי האחריות שלו. ניתן אף לשלם אגרות דרך אתר האינטרנט של המשרד ובכך למעשה לחסוך לעצמנו את הצורך להתקשר למספר טלפון מוקד משרד הרישוי.

משרד הרישוי – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של משרד הרישוי מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – כיום בעידן האינטרנט, פעולות רבות ניתנות לביצוע דרך אתר האינטרנט של המשרדים הממשלתיים, וזאת מבלי הצורך להמתין זמן ממושך על הקו לנציג שירות. ידוע במוקדי הטלפון של משרדי הממשלה פועלים במשך שעות קצרות במהלך היום ולרוב הם עמוסים מאוד בפניות. כדי לחסוך מעצמנו את הזמן היקר המושקע בהמתנה מיותרת על הקו, מומלץ לברר האם הפעולה המבוקש ניתנת לביצוע בקלות באמצעות אתר האינטרנט של המשרד. כך למעשה תוכלו להירשם לבחינת התאוריה ישירות דרך אתר האינטרנט של משרד הרישוי. כמו כן תוכלו לשלם אגרות, להזמין טפסים ועוד והכל מבלי להתקשר למספר טלפון מוקד משרד הרישוי.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *