נטלי שירות לקוחות

נטלי שירות לקוחות

1900-72-4841
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 24/7
שישי: 24/7

נטלי שירות לקוחות
חברת נטלי הוקמה בשנת 1991 במטרה להגיש לאזרחי ישראל שירותי חירום רפואיים. החברה מספקת במשך 24 שעות ביממה מגוון שירותים מצילי חיים לעשרות אלפי מנויים בישראל. בין תחומי הפעילות של נטלי ניתן למנות את שירותי הטלרפואה ולחצני המצוקה, שירות חירום וסיוע בבית, פתרונות דיור מוגן בבית, שירותי בריאות לקהילה ולארגונים, שירותי מכשור להעברת מידע רפואי, העברת הדרכות מקצועיות לצוותים רפואיים, תכניות קידום בריאות לכל הגילאים ועוד.
ניתן ליצור קשר עם החברה באמצעות שלושה ערוצי שירות: אתר האינטרנט של החברה, בכתובת: http://www.natali.co.il/, מוקד שירות הלקוחות הטלפוני ובאמצעות שליחת טופס מקוון לנציג שירות.

נטלי שירות לקוחות – ערוצי שירות
באתר האינטרנט של נטלי ניתן לקבל מידע מקיף על שירותי החברה, לקרוא על מערך התפעול ועל אנשי המקצוע הרפואיים ומידע על שירותי בריאות לתלמיד, לקבל מידע על מכשירים ייחודיים לסיוע רפואי ומידע על שירותי ההדרכה ליחידים ולקבוצות, לקרוא מאמרים מעניינים, לצפות במידע והטבות למנויים, להשתמש במגוון כלים שימושיים: סרטוני הדרכה, מחשבוני בריאות, דיוור ללקוחות ועוד. עובדי נטלי יכולים להיכנס למערכת באמצעות שם משתמש וסיסמה.
מוקד השירות הטלפוני מטפל בפניות שאינן דחופות, כגון פניות בנוגע לשירותי החברה, קבלת הדרכה ליחידים וקבוצות, שירותי בריאות התלמיד, מחלקת דרושים ושאלות כלליות. ניתן לפנות למוקד בטלפון, בפקס או באמצעות שליחת טופס מקוון מהאתר.
כתובת נטלי למשלוח מכתבים: בית נטלי, דרך השלום 3, תל אביב 67892.

נטלי שירות לקוחות – מספר הטלפון
– מספר הטלפון של מוקד שירות הלקוחות המרכזי של נטלי הינו: 1-800-555-222. לפניות בנושאים הדורשים מענה מידי, ניתן לחייג למספר: 1-700-50-50-66.
– מספר הטלפון בהנהלה הראשית: 1-700-700-180 או 3380*. באמצעות חיוג למספר זה ניתן לקבל מענה לפניות בנושאי תמיכה טכנית, הצטרפות כמנוי ופניות בנושאים כלליים. לפניות ישירות למנכ"ל נטלי ניתן לפנות למספר הפקס: 03-6959008, או ליצור קשר באמצעות מספר הפקס הכללי: 03-6953299.
– לפניות או שאלות בנוגע לחיסונים או לקבלת מידע אודות בדיקות סינון שמיעה ניתן לחייג למוקד מידע שירותי בריאות התלמיד של נטלי, בטלפון שמספרו: 1-700-504-121, בימים א'- ה' בין השעות 08:30-17:30. במידת הצורך, ניתן לפנות גם במייל: [email protected]

נטלי שירות לקוחות – טיפים שכדאי לזכור
טיפ ראשון: דרך נוספת להתחבר לשירותי נטלי היא באמצעות הטלפון הסלולרי. נטלי משיקה אפליקציה חדשה לאייפון או לסמארטפון המאפשרת ללקוחות להזמין רופא, לצפות בסרטוני הדרכה, לקבל הטבות מיוחדות, ליצור קשר ועוד. להורדת האפליקציה יש לסרוק את הברקוד המופיע באתר או לחפש את המילה "נטלי" בחנות האפליקציות.
טיפ שני: נטלי מציעה ללקוחותיה שירות הזמנת רופא עד הבית בטלפון שמספרו: 9101*. ניתן להזמין רופא 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע בכל אזורי הארץ (חשוב להדגיש שהשירות כרוך בתשלום).

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *