אורנג מספר טלפון

אורנג מספר טלפון

1900-72-4732
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 06:00-19:00
שישי: 07:00-12:00

אורנג – סקירה כללית

חברת אורנג היא אחת מבין שלושת חברות הסלולאר הותיקות בישראל. חברת אורנג מציעה מגוון רחב של שירותי סלולאר ללקוחותיה, החל משיחות, הודעות, גלישה סלולארית ושיחות לחו״ל. בנוסף מציעה כיום חברת אורנג גם שירותי טלפון ביתי וספק אינטרנט ביתי. למעשה חברת אורנג מאפשרת לנו להנות מחבילת תקשורת כוללת לבית שלנו ובכך לחסוך עלויות. כל מה שצריך לעשות כדי להתחבר לרשת אורנג, הוא להתקשר למספר טלפון מוקד שירות הלקוחות והמכירות של אורנג, או לחילופין להיכנס לאתר האינטרנט שלה ולהירשם על פי ההוראות באתר. כיום בעידן הניודים קל מתמיד לעזוב חברה ולעבור לחברה אחרת, מה גם שמספר הטלפון שברשותך נשאר ואפילו כל תוכן הסים שלך עובר לחשבון החדש בחברת אורנג. אם כך מה עלינו לעשות? ראשית כנסו לאתר האינטרנט של חברת אורנג וביחרו את המסלול המתאים לכם ביותר. בצעו רישום מהיר דרך האתר, או באמצעות מספר טלפון מוקד אורנג וברגע שיגיע הסים לביתכם הפעילו אותו ואתם רישמית לקוחות אורנג.

אורנג מספר טלפון מוקד  –  1-800-800-054.

מוקד אורנג – מספר טלפון

פנייה למספר טלפון מוקד שירות הלקוחות והמכירות של אורנג תתבצע לרוב באמצעות הטלפון, המייל או באמצעות אתר האינטרנט של החברה. ניתן לפנות לחברה במקרה של תמיכה טכנית, רישום לשירותים, הסרת שירותים, שינוי פרטים במנוי, בירור לגביי חשבוניות או עניינים כספיים ועוד. במידה ואתם מתקשרים למספר טלפון מוקד שירות אורנג, קחו בחשבון שתיתכן המתנה לא קצרה על הקו. בשל כך תוכלו להשאיר פרטים ומספר טלפון ויחזרו אליכם מייד כשנציג יתפנה. מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של חברת אורנג פועל בימים ראשון עד חמישי בין השעות 6:00 – 19:00. בימי שישי וערבי חג המוקד הטלפוני של חברת אורנג יהיה פעיל בין השעות 7:00 – 12:00.  מעבר לשעות אלה ניתן לפנות באמצעות כתובת המייל של החברה או אתר האינטרנט שלה.

אורנג – טיפ

בטרם תפנו לטלפון של אורנג מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – כיום כשניתן להתחבר לחברה ללא מחויבות והמבצעים הטובים ביותר מיועדים עבור לקוחות חדשים, קל לנו יותר לנתק חשבון בחברה קיימת ולעבור לחברה חדשה. הניוד קל ופשוט, אין לנו אפילו צורך בלהתנתק קודם מהחברה הקודמת, המחירים תחרותיים ומשתלמים והפעולה באופן כללי פשוטה ונוחה. אך שימו לב, עם רפורמת הסלולאר, גם שיטת החיוב השתנתה והיא על חודש מלא ואין החזרים על חלקי חודש. ברוב המקרים החיוב מבוצע מראש ואם תתנתקו באמצע או אפילו בתחילת חודש, עדיין תשלמו על חודש מלא ולא תהיו זכאים לקבל החזר. שימו לב לפני שאתם מבצעים ניוד לחברה אחרת כי אתם מבצעים אותו בתום מחזור חיוב וכך לא תחויבו פעמים בשני החברות.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *