יורוקום פנסוניק מוקד טלפוני

יורוקום פנסוניק מוקד טלפוני

1900-72-4823
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 16:30 - 08:30
שישי: לא ידוע.

יורוקום פנסוניק – סקירה כללית
יורוקום פנסוניק היא חברת התקשורת הדיגיטלית הגדולה בישראל. למעשה חברת יורוקום פנסוניק מייבאת באופן חוקי ורישמי מגוון של מוצרים ממותגים מובילים בעולם וזאת בתחומים של תקשורת ביתית ומשרדית ומיכון משרדי. החברה הגדולה ביותר אותה מייבאת חברת יורוקום הינה פנסוניק. את חברת יורוקום ייסדו אנשי העסקים יוסי ושאול אלוביץ בתחילת שנות השמונים. השירותים הניתנים כיום על ידי חברת יורוקום פנסוניק הם שירותי הפצה ושירות עבור מוצרי תקשורת ואלקטרוניקה בידורית לכלל לקוחות החברה, כאשר ניתן להיות לקוח פרטי של החברה או לקוח עיסקי. תחומי העיסוק העיקריים של החברה, הם תקשורת, בילינג, דיאגנוסטיקה ומולטימדיה. חברת יורוקום מבטיחה לכל לקוח שירות אישי הכולל איבחון מדוייק של צרכיו ולאחר מכן שירות התאמה של הפיתרון המתאים לאותו לקוח באופן מדויק. כדי לקבל פרטים נוספים אודות השירותים השונים אותם מעניקה חברת פנסוניק ללקוחותיה, כמו גם שירותי תחזוקה ותיקונים או עזרה טכנית עבור מוצרים והתקנה, ניתן ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות של החברה במספר טלפון מוקד שלה. או באמצעות אתר האינטרנט של החברה וכתובת המייל שלה.
יורוקום פנסוניק מספר טלפון מוקד – 08-9556000.

מוקד יורוקום פנסוניק – מספר טלפון
מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות והמכירות של חברת יורוקום פנסוניק פועל בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:30 – 16:30. בימי שישי המוקד יהיה סגור וניתן לפנות אליו באמצעות אתר האינטרנט של החברה, או באמצעות כתובת המייל שלה. ניתן לפנות למוקד בבעיות טכניות שונות, שאלות בנוגע להתקנת המערכות, בקשה להצעת מחיר עבור שירות מסויים, בדיקת חיובים ועוד. בחברת יורוקום פנסוניק נוכל לרכוש מוצרים שונים כגון מסכים דקים, מוצרי טלפוניה משרדית, מוצרי וידאו או אודיו, מצלמות, מיכון משרדי, פתרונות אבטחה ועוד. ניתן לקבל הצעת מחיר מסודרת עבור כל מוצר שהיא משווקת, באמצעות מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות והמכירות של החברה. במוקד שירות הלקוחות יענו לכם נציגים מנוסים ומוכשרים, שיוכלו להתאים עבורכם את הפתרון הנחוץ לכם ביותר ואת זה שיתאים לתקציב שלכם באופן הטוב ביותר.

יורוקום פנסוניק – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של יורוקום פנסוניק מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – רכשתם מסך מתקדם של חברת פנסוניק? אמרו לכם בחנות שהאחריות עבור המסך הינה למשך חמש שנים? מעולה! חשוב שתדעו כי את הרחבת האחריות לחמש שנים עליכם לבצע ישירות דרך האתר של חברת פנסוניק. במידה ולא תירשמו באתר להרחבת האחריות בזמן, האחריות שלא תיכנס לתוקף ובעוד מספר שנים, כשתזדקקו לשירות, לא תוכלו לקבל אותו במסגרת האחריות. היכנסו עוד היום לאתר האינטרנט של חברת פנסוניק והרשמו לשירותי הרחבת האחריות.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *