פז(פזומט) שירות לקוחות

פז(פזומט) שירות לקוחות

1900-72-4814
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 7:00-17:00
שישי: לא ידוע.

חברת – פז – פזומט שירות לקוחות

חברת פז הינה חברת אנרגיה ישראלית. בבעלות החברה בית זיקוק באשדוד, מסופי אחסון וניפוק מוצרי דלק ורשת של יותר מ- מאתיים חמישים תחנות תדלוק. יושב ראש הדירקטוריון של חברת פז הינו צדיק בינו ומנכ"ל חברת פז הינו יונה פוגל. חברת פז הינה חברה ציבורית בשליטתה של חברת בינו אחזקות, שלה כ- עשרים ושלושה אחוז בהון ובזכויות ההצבעה. בשנת 1988 הופרטה חברת פז ונמכרה לתאגיד בשליטת איש העסקים האוסטרלי ג'ק ליברמן, שבשנת 1989 הגדיל את אחזקותיו לכדי מאה אחוז מהונה המונפק של החברה. בשנת 1994 רכשו קבוצת קלרידג' וקרן רנסאנס כשליש ממניות החברה. בשנת 1999, נמכרה השליטה בקבוצת פז לחברת בינו אחזקות בע"מ, שבבעלות איש העסקים צדיק בינו, בשיתוף עם משפחת ליברמן. בחברה שלוש חטיבות עסקיות – * פז זיקוק ולוגיסטיקה – מנהלת את פעילות בית הזיקוק באשדוד ומרכזת את השירותים הלוגיסטיים בקבוצה, לרבות – אחסון, ניפוק, הזרמה והובלה. * פז קמעונאות ומסחר – מרכזת את הפעילות הקמעונאית והסחר של הקבוצה, לרבות – הפעלת רשת של תחנות תדלוק שבה מאתיים שמונים תחנות, המתחמים הקמעונאיים, רשת חנויות הנוחות YELLOW, שבה מאתיים חמישים וחמש חנויות, שיווק ומכירה ללקוחות סיטונאים ומוסדיים ופעילות חברת התדלוק האוטומטי פזומט. * פז תעשיות ושירותים – בה מרוכזת פעילות החברות הבנות אשר מתמחות בייצור, מחזור ושיווק מוצרי לוואי של נפט, ובאנרגיה סולרית.

אתר האינטרנט של חברת פז – http://www.paz.co.il/.

אתר האינטרנט של חברת פזומט – http://www.pazomat.co.il/.

פז – פזומט שירות לקוחותטלפון

פזומט –

שירות לקוחות – מספר טלפון – 09-8631188, שלוחה מספר 2. מספר פקס – 09-8641700. הצטרפות לקוחות חדשים – מספר טלפון – 09-8631188, שלוחה מספר 1, מספר פקס – 09-8635163.

CASH פז – מספר טלפון – 09-8640894, מספר פקס – 09-8632453.

מוקד תלונות נהיגה – מספר טלפון – 09-8631188.

מוקד פזומט FIX – מספר טלפון – 09-8640891.

שעות הפעילות – ימים א' – ה' – 08:00 – 17:00, יום ו' – 08:00 – 12:00.

פז –

דואר – יורו פארק, בניין הולנד, קיבוץ יקום, 60972.

שירות לקוחות – מספר טלפון – 1800-774-774. פקס – 09-8641714.

דוברות פז – דואר אלקטרוני – [email protected].

מנהלת קשרי משקיעים – דואר אלקטרוני – [email protected].

פז – פזומט שירות לקוחות – מעניקה שירותים

– חברת פזומט מפעילה מערך סליקה מקצועי אשר מאפשר לה להגיע לרמת שירות גבוהה במיוחד, ללא תלות בגורמים חיצוניים. – המטרה של חברת פזומט הינה לתת מענה מקיף ומדויק לתדלוק ממוחשב של ציי רכב, לחברות גדולות וקטנות. – עם השנים הרחיבה חברת פזומט את פעילותה וכעת היא מתמחה ביצירת מגוון פתרונות לשליטה ובקרה על הוצאות הרכב. – מעבר לתדלוק הממוחשב, מציעה חברת פזומט ללקוחות שלה שירותים מקצועיים נוספים, כמו למשל – רחיצת הרכב, תיקון תקרים וחילוץ וכיוצא בזה.– הלקוחות של חברת פזומט נהנים מפתרון אישי ומלא לניהול הוצאות הרכב, החל מהשירות, דרך הביטחון, ועד התפעול השוטף. – כמו כן, עומדת לרשות לקוחות חברת פזומט מחלקת קשרי לקוחות ייחודית לשוק האנרגיה, אשר מעניקה פתרונות ישירים ומסחריים ללא גורמים מתווכים. – כיום חברת פזומט נהנית מן התואר חברת התדלוק הממוחשבת הגדולה ביותר במדינת ישראל, כאשר על לקוחותיה נמנים אלפי עסקים במדינת ישראל מכל סוג וגודל, החל מחברות ומוסדות, בעלי ציי רכב גדולים ועד לעסקים קטנים בעלי רכב אחד או שניים. – כל הפעולות והשירותים של חברת פזומט מבוצעים על ידי אנשי פזומט המקצועיים והמיומנים, תחת קורת גג אחת. –

פז – פזומט שירות לקוחות – טיפים

  • בבסיס הפעילות של חברת פז קיים השילוב בין צרכי הארגון בהווה ובעתיד, לבין תשומת הלב להתפתחות האישית וצרכיו של הפרט.
  • בפז חברת נפט מועסקים כ- ארבע מאות וחמישים עובדים. כל העובדים מועסקים על בסיס חוזה אישי בו נקבעים תנאי העסקה הבסיסיים, וכן התנאים הנלווים המתאימים למעמד העובד ולאופי התפקיד.
  • מחלקת משאבי אנוש של הקבוצה שוקדת על ארגון ימי גיבוש, אירועים מחלקתיים, אירועים אגפיים וכלל חברתיים, מתוך מגמה לחזק את הקשר האישי שבין החברה לבין העובד ומשפחתו.
  • החברה דואגת לסביבת עבודה נעימה וידידותית, לטובת רווחתו ובריאותו של העובד.
  • מעל חמשת אלפים עובדים מועסקים בקבוצה, והטיפול בהם מושתת על עקרונות של פיתוח יוזמה, אחריות ומצוינות בקרב העובדים, מתוך מגמת טיפוח מתמיד של המשאב האנושי, רוח הצוות ושיתוף הפעולה.

פז – פזומט שירות לקוחות – שאלות נפוצות

שאלות: מה הן ההטבות והיתרונות באתר האינטרנט של פזומט?

תשובה – שליטה ופיקוח מלאים, גישה קלה וישירה למידע ולשירותי פזומט, אפשרות בקרה ותפעול מכל מקום ובכל זמן – הם רק חלק ממגוון היתרונות שמציע לכם אתר האינטרנט החדש והאינטראקטיבי של חברת פזומט. אתר פזומט הינו האתר האינטראקטיבי המתקדם והידידותי ביותר בענף התדלוק. האתר של פזומט מאפשר לכם נגישות מלאה, עשרים וארבע שעות ביממה, במשך שבעה ימים בשבוע, לכרטיס הלקוח שלכם, למידע עדכני ולכל שירותי חברת פזומט. דרך אתר פזומט תוכלו להזמין כל מיני אמצעי תדלוק שונים לרכבים חדשים ולרכבים קיימים, לצפות בדוחות בנושאי פעילויות, לבצע רכישות דלקים או לחילופין להזמין רחיצה עבור הרכב שלכם, לעדכן את פרטי הרכב בחברה שלכם ואת הנוהגים בהם, לערוך מגוון פעולות נוספות ולקבל מידע רלבנטי נוסף שיעזור לכם לחסוך זמן והרבה כסף. ההצטרפות מאוד קלה, בקליק אחד והכל בהישג יד – במקום אחד.

שאלה: מה הוא הקוד האתי של קבוצת פז?

תשובה – הקוד האתי מבטא אמות מידה וכללי התנהגות אשר משקפים את החזון ואת הערכים שעליהם מושתתת חברת פז ובונה את הבסיס לניהול כל העסקים שלה, מתוך שמירה על עקרונות החוק, המוסר והאתיקה העסקית. הוקדשה מחשבה רבה בניסוח כל אחד ואחד מעקרונות הקוד האתי, והחברה רואה בשמירה עליו כתנאי הכרחי לקיומה ולשגשוגה. הקוד האתי מביע דפוסי פעולה ברורים ומשמש את כל אחד ואחת מעובדי הקבוצה בעשייה היום יומית שלהם. הקוד האתי כולל עקרונות שבין אדם לחברו, בין אדם לארגון ובין אדם לחוק ולאמות המוסר המקובלות בחברה מודרנית ומתוקנת. בחברת פז מאמינים כי ניסוח הקוד האתי והפצתו בין עובדי הארגון ושותפיו יתרמו ליצירת אנרגיה של יצירה, אחווה ומצוינות – כיאה לחברת האנרגיה המובילה במדינת ישראל.

שאלה: מה זה כרטיס CASH פז?

תשובה – כרטיס CASH פז הינו הפתרון המושלם לתדלוק ולרכישת מוצרים בתחנות פז, עד גובה הסכום אשר נקוב בכרטיס. כרטיס CASH פז הוא כרטיס מזומן לכל דבר למימון אחזקת רכבים זמניים או לחילופין רכבים שכורים ולנסיעות העובדים. אתם בוחרים את הסכום המקסימלי ואף אתם יכולים לחסום את הכרטיס במקרה הצורך. עם כרטיס CASH פז אתם מרוויחים שליטה בהוצאות הרכבים הזמניים וחוסכים את הצורך בהחזרי נסיעות ותדלוק מקופה קטנה. פעם בחודש תקבלו דוח הוצאות מפורט על רכישות בכרטיס ותיהנו מתנאי תשלום מועדפים. ניתן להדפיס את לוגו החברה שלכם על הכרטיס ולהעניק אותו כתמריץ או לחילופין כהטבה לעובדים וללקוחות נבחרים. לפרטים נוספים אפשר ליצור קשר בטלפון מספר – 09-8632484.

שאלה: מה זה שירות פזומט FIX?

תשובה – אם נתקעתם אם הרכב או עליתם על מסמר והצמיג שלכם התפנצ'ר – שירות פזומט FIX מקנה לכם את הזכות להזמין חילוץ מהיר ומקצועי לכל מקום, בכל יום ובכל שעה, וכן אפשרות לתיקון הפנצ'ר ברשת לתיקון פנצ'ריות ארצית.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *