דרכים מקבוצת שחר שירות לקוחות

דרכים מקבוצת שחר שירות לקוחות

1900-72-4801
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 24/7
שישי: לא ידוע.

דרכים מקבוצת שחר שירות לקוחות
קבוצת שחר נוסדה בשנת 1989 ומאז ועד היום מעניקה מגוון פתרונות בתחום הבית, הביטוח, הרכב, הבריאות, תחזוקת מבנים ועוד. חברת דרכים מקבוצת שחר היא החברה השנייה בגודלה בארץ המעניקה שירותי דרך וגרירה בפריסה ארצית, 24 שעות ביממה. דרכים מקבוצת שחר מעניקה מגוון פתרונות לנהג בתחום הרכב, בין היתר: שירותי גרירה וחילות, שירות רכב חלופי, רדיו דיסק/MP3 חלופי לרכב, כיסויים ביטוחיים ותיקונים לשמשות, שירותי נוחות ייחודיים לנהגים: החלפת גלגל, אחסנת הרכב ללילה וגרירת המשך, טיפולים שוטפים לרכב, טסטים שנתיים ועוד.
מוקד השירות מספק מענה למעל רבע מיליון מנויים, וצי שירות המונה מעל 120 רכבי גרירה מאפשר לדרכים להעניק ללקוחותיה שירותי גרירה מהירים ואיכותיים. לקוחות החברה יכולים ליצור קשר ולקבל מידע על פעילות דרכים בכמה אופנים: באמצעות אתר האינטרנט של קבוצת שחר, בכתובת: http://www.shahar.com/, באמצעות מוקד השירות הטלפוני ובשליחת פניה לנציג שירות בטופס מקוון.

דרכים מקבוצת שחר – ערוצי שירות
באתר האינטרנט של קבוצת שחר ניתן לקבל מידע מקיף על פעילות דרכים שירותי דרך וגרירה, שירותים נוספים כגון: אספקת רכב חלופי במקרה של גרירה או תאונה, החלפת גלגל, כיסוי שמשות ומגון שירותי Vip לנהג. בנוסף, ניתן לקרוא חדשות ועדכונים, לצפות בסרטונים מעניינים וליצור קשר עם החברה באמצעות טופס מקוון.
בנוסף, ניתן ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות המטפל בפניות בנושאי דרך וגרירה ומספק מענה מידי במקרים של תאונה, גניבת רכב או אובדן מוחלט או בנושאים כלליים הנוגעים לפעילות החברה. בכל שאלה או בקשה שלא נענתה באחד ממוקדי השירות, ניתן לשלוח מכתב לקבוצת שחר לכתובת: המצודה 23 אזור, ת.ד. 11384, מיקוד 5800167.

דרכים מקבוצת שחר – מספר טלפון
מוקד שירותי דרך וגרירה פעיל 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. נציגי המוקד מספקים מענה מידי ללקוחות החברה בנושאי: שירותי גרירה וחילוץ, רכבים חלופיים ורדיו חלופי, כיסויי ביטוח, שירותי Vip ייחודיים, תחנות זיגוג ועוד. מספרי הטלפון במוקד הינם: 2008* או 1700-507-800. במידה ואין מענה במוקד שירות הלקוחות, ניתן לפנות למרכזיית דרכים בטלפון: 9010* (מרכזיה מקבוצת שחר).

דרכים מקבוצת שחר – טיפים שימושיים
טיפ ראשון: חברת דרכים מקבוצת שחר מבקשת להעניק ללקוחותיה שירות מעולה ולשם כך מאפשרת להם ליצור קשר גם באמצעות אתר האינטרנט של קבוצת שחר 24 שעות ביממה. במידה וניסיתם לחייג למוקד הטלפוני של דרכים אך לא נעניתם מחמת עומס על הקווים, מומלץ לנצל את האפשרות לפנות לאחד מנציגי השירות באמצעות בעזרת טופס מקוון. נציגי השירות ישמחו לחזור אליכם מיד כשיתפנו.
טיפ שני: כדי לייעל את הפניה למוקד השירות, מומלץ לפנות אליו כשבידכם כל הפרטים המזהים של הרכב ופרטיכם האישיים, לרבות מספר תעודת הזהות, שם בעל המנוי ומספר הרכב.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *