שירביט מספר טלפון

שירביט מספר טלפון

1900-72-4828
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': לא ידוע.
שישי: לא ידוע.

שירביט – סקירה כללית
שירביט הינה חברת ביטוח ישראלית שהחלה את פעילותה בראשית שנות האלפיים. חברת שירביט מציעה לכלל לקוחותיה הפרטיים והעיסקיים כאחד, מגוון רחב של שירותי הביטוח הכללי, כגון ביטוחי רכב שונים, ביטוחי בריאות, ביטוחי תאונות, ביטוחי דירה ועוד. למעשה כל סוג של פוליסת ביטוח תוכלו למצוא גם בחברת שירביט. כאשר אתם מעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח, חשוב שתקבלו מספר הצעות מחיר רלוונטיות, בטרם תבחרו מי חברת הביטוח המתאימה לכם ביותר. כדי לקבל הצעת מחיר ופוליסה רלוונטית מחברת שירביט, כל שתאלצו לעשות הוא פשוט ליצור קשר טלפוני, במספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של חברת שירביט. חברת שירביט שמה על דגלה את רעיון בניית חבילת ביטוחים מותאמת אישית ללקוח שלה. כך למשל אם יש לך עסק תותאם לך חבילה ייחודית ושונה, מאשר אם אתה מבוטח עצמאי ובעל משפחה. לכל אחד תותאם חבילת הביטוחים המשתלמת והנכונה ביותר עבורו על ידי סוכני הביטוח של חברת שירביט.
שירביט מספר טלפון מוקד – 076-8622200.

מוקד שירביט – מספר טלפון
מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות והמכירות של שירביט פועל בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:00 – 17:00. בימי שישי וערבי חג המוקד הטלפוני של חברת שירביט יהיה סגור. פנייה למוקד מתאפשרת בשני סוגים של פניות. הסוג הראשון הוא בתחום המכירות, כאשר פניות מסוג זה יהיו בנושאים כמו קבלת הצעת מחיר לביטוח, קביעת פגישה עם יועץ ביטוח מטעם שירביט לצורך שינוי בפוליסות קיימות בחברה אחרת ועוד. הסוג השני של הפניות יהיו בנושא שירות לקוחות והן לדוגמא, פניות לקבלת פרטים לגביי פוליסה קיימת, פתיחת תיק תביעה, שינוי פרטים בפוליסה כמו שם, פרטי קשר או מוטבים ועוד. במוקד שירות הלקוחות של שירביט יענו לכם נציגים המוכשרים לצורך כך ויוכלו להעניק לכם מידע נרחב אודות פוליסת הביטוח שרכשתם, או לתת לכם הצעת מחיר לפוליסה חדשה. ניתן בנוסף גם לפנות למוקד באמצעות פנייה ישירה במייל או באתר האינטרנט של החברה.

שירביט – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של שירביט מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון –
לפעמים נדמה לנו שהדרך הכי קלה לפנות לשירות לקוחות, היא פשוט להתקשר למספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של אותה חברה, אך למעשה דרך זה יכולה לעיתים להיות המסורבלת והפחות נוחה עבורנו. מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות יכול להיות עמוס וכך למעשה נמתין ונשרוף זמן יקר על הקו. במיוחד כדי להימנע ממצבים כאלה, פיתחו בחברת שירטיב מערכת ממוחשבת לשירות לקוחות, כזו שמאפשרת לנו בלחיצה אחת לברר את סטטוס התביעה שלנו ובכך לחסוך מעצמנו זמן המתנה ארוך על הקו. את המערכת המדוברת ניתן למצוא בקישור הבא http://www.shirbit.co.il/forms/ClaimsStatusCheckSite/.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *