שופרסל שירות לקוחות

שופרסל שירות לקוחות

1900-72-4773
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 08:00-16:00
שישי: לא ידוע.

שופרסל שירות לקוחות
רשת שופרסל הינה רשת המרכולים הגדולה בישראל. שופרסל נוסדה בשנת 1958 וסניפה הראשון הוקם ברח' בן יהודה בתל אביב. בחלוף השנים, התפתחה החברה וסניפים נוספים קמו בכל רחבי הארץ, מצפונה עד לדרומה. כיום, שווי השוק שלה נאמד ביותר משניים וחצי מיליארד שקלים והיא מציעה את שירותיה ללקוחות מקרית שמונה עד אילת.
החברה מאחדת תחתה ארבע רשויות בפריסה ארצית: "שופרסל דיל"- חנויות סיטונאיות המציעות את מגוון מוצרי החברה במחירים מוזלים, "שופרסל שלי"- רשת מכולות שכונתיות, "שופרסל אקספרס"- חנויות נוחות, ו"שופרסל אונליין"- שירות מקוון של החברה המאפשר לבצע קניות דרך האתר או באמצעות הטלפון.

שופרסל שירות לקוחות – ערוצי שירות
באתר האינטרנט הרשמי של חברת שופרסל, בכתובת: http://www.shufersal.co.il/, ניתן לקבל מידע על כל אחת מארבע רשויות החברה, להתעדכן במבצעים והטבות, לקבל מידע על כרטיס אשראי שופרסל ועל מועדון הלקוחות, לקבל מידע על כל אחד מהמוצרים ועל מוצרים נבחרים, לאתר חנות לפי פרטי הסניף או מיקום, להתחבר לאתר הקניות של שופרסל ולבצע קניה מקוונת, לצפות במתכונים מעניינים, להירשם לאזור האישי ולקבל לתיבת המייל עדכונים על מבצעים, רשימת קניות מקוונת ועוד, לקבל מידע על שירות המזומן של החברה ולשלוח פניה לנציג שירות באמצעות טופס מקוון.
לפניות בנוגע לאיכות המוצרים, משלוחים, אספקה, המלצות, מועדון לקוחות, עדכון כתובת, יחס ושירות בסניף, פרטים על סניפים, בירורים על מוצרים שנמכרו אונליין וכדו' יש ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות הטלפוני או להפנות את הפניה למספר הפקס או לכתובת הדוא"ל.
כתובת שופרסל למשלוח מכתבים: שמוטקין 30, ראשון לציון מיקוד: 75363.

שופרסל שירות לקוחות – מספר טלפון
מספר הטלפון של מוקד שירות הלקוחות הטלפוני של שופרסל הינו: 1800-565656. המוקד מהווה כתובת לפניות בנושאים כלליים. כמו כן, ניתן לפנות גם באמצעות המייל, בכתובת: [email protected] . נציג שירות יאייש את המוקד הטלפוני בימים א'- ה' בין השעות 08:00-16:00. לפניות בנושאים אחרים ניתן לחייג לטלפון: 1800-68-68-68 או לפנות במספר הפקס: 03-9480906.
במידה ולא נעניתם במוקד שירות הלקוחות, ניתן להשאיר פניה במגוון נושאים באמצעות טופס מקוון.

שופרסל שירות לקוחות – טיפים שימושיים
טיפ ראשון: הצטרפות למועדון הלקוחות של שופרסל מקנה לכם הטבות בלעדיות בכל קניה. להצטרפות, יש למלא את הטופס המקוון באתר או לחייג למוקד שמספרו:1800-704040. במידת הצורך, ניתן להפנות את הפניה גם לכתובת הדואר האלקטרוני: [email protected]
טיפ שני: חלק מחנויות שופרסל דיל מכילים מתחמים ייחודיים, בהם ניתן ליהנות ממגוון רחב של מוצרים אורגניים. בין היתר ניתן למצוא במתחמי Green: ירקות ופירות אורגניים, מוצרים ללא גלוטן, מוצרי חלב אורגניים, חומרי ניקוי אקולוגיים, תחליפי סוכר טבעיים, קטניות ועוד. לקבלת רשימת סניפי שופרסל Green המלאה יש להקליק על הקישור המופיע בדף ""Green.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *