סטארט שירות לקוחות

סטארט שירות לקוחות

1900-72-4877
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 24/7
שישי: לא ידוע.

סטארט שירות לקוחות
חברת סטארט קאר קופל נוסדה בשנת 1999 ופעילה מאז ועד היום בתחום שירותי הדרך והגרירה בכל רחבי הארץ. החברה מיוצגת ע"י סוכני ביטוח המעניקים ללקוחות שירות איכותי באמצעות מגוון מוצרים משלימים בתחום הרכב. החברה מספקת ללקוחותיה שירותי גרירה ודרך לרכבים פרטיים ומסחריים, שירותי גרירה ודרך למוניות, רכבי הסעות ומיניבוסים, שירותי גרירה לאופנועים, כיסוי מלא לשמשות לרכבים בייבוא אישי, כיסוי שמשות מקוריות לרכבי יוקרה, תחנות זגגות בפריסה ארצית, שירות רכב חלופי במקרה של תאונה, גניבה או אובדן מוחלט, שירותים ייחודיים, כגון: החלפת גלגל, אספקת דלק, ייעוץ משפטי בנושאי תעבורה ותאונות ועוד.
חברת סטארט קאר קופל מעמידה לרשות לקוחותיה מספר ערוצי שירות באמצעותם ניתן ליצור קשר ולקבל מידע מקצועי: אתר האינטרנט של החברה, בכתובת: http://www.kopellgroup.co.il/, מוקד השירות הטלפוני, דף הפייסבוק שכתובתו: http://www.facebook.com/iKopell ושליחת הפנייה לנציג שירות באמצעות טופס מקוון.

סטארט שירות לקוחות – ערוצי שירות
באתר האינטרנט של סטארט קאר קופל ניתן לקרוא על המחלקות השונות: מחלקת הגרירה, השמשות, מחלקת רכב חלופי ומחלקת תביעות, ליצור קשר עם כל אחת מהן בטופס מקוון, לאתר תחנת זגגות בהסדר, לקרוא שאלות נפוצות הנוגעות לשירותי הדרך, להוריד טפסים שימושיים וכתבי שירות, לאתר אחד מסניפי סוכנויות השכרת רכב שבהסדר ועוד.
בנוסף, יכולים סוכנים העובדים עם החברה להתחבר לאזור אישי באמצעות שם משתמש וסיסמא.
כמו כן, ניתן לפנות למוקדי השירות הטלפוניים: מוקד השירות הכללי, המסייע באופן מידי במגוון שירותי דרך וגרירה, ומוקד השמשות המטפל במקרים של שבר בשמשה עקב תאונה.
כתובת סטארט למשלוח מכתבים: קבוצת קופל, שד' ההסתדרות 66 בנין אנג'ל ( מול קניון לב המפרץ) ת.ד. 25102 חיפה מיקוד: 3125002.

סטארט שירות לקוחות – מספר טלפון
– מוקד שירות טלפוני לשירותי דרך וגרירה פעיל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, בטלפון: 5676* בשלוחה מספר 1. ניתן ליצור קשר עם מחלקת הגרירה גם באמצעות טופס מקוון.
– מוקד שירות שמשות רכב חלופי ורדיו במספר הטלפון: 5675* פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-17:00, ובימי ו' וערבי חג בין השעות 08:00-12:00. רשימת תחנות זגגות שבהסדר בפריסה ארצית מופיעה באתר האינטרנט, תחת קטגורית "מחלקת שמשות".
ניתן ליצור קשר עם סטארט שירותי רכב גם בפקס: 073-2113308.

סטארט שירות לקוחות – טיפים שכדאי לזכור
טיפ ראשון: במקום להמתין על הקו לנציג שירות מטעם חברת סטארט קאר קופל, מומלץ לנצל את האפשרות לשליחת טופס מקוון באתר האינטרנט. שירות זה אינו מוגבל בזמן או במקום , והמענה הינו מהיר- נציג שירות יחזור אליכם תוך זמן קצר ממשלוח הפניה.
טיפ שני: הרכב נתקע בכביש מרוחק מביתכם? אין סיבה לדאגה. לקוחות סטארט קופל יכולים לגרור את רכבם לכל מוסך שהוא ברחבי הארץ, ללא הגבלת קילומטרים.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *