סופרגז מוקד טלפוני

סופרגז מוקד טלפוני

1900-72-4778
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א',ב',ד',ה': 9:00 - 16:00
ימי ג': 9:00 - 12:30

סופרגז – סקירה כללית
חברת סופרגז מספקת ללקוחות שלה שירותי גז מתקדמים. החברה הוקמה בראשית שנות החמישים והיא נחשבת לאחת מחברות הגז הותיקות בישראל. חברת סופרגז מתמחה בשיווק והפצה של מוצרי גז ללקוחות פרטיים, עיסקיים ומסחריים. במידה ואנחנו מתעניינים בשירותי גז שונים, אנחנו יכולים לפנות לחברת סופרגז, באמצעות מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של החברה במהלך שעות הפעילות. בין השירותים אותם ניתן לקבל בחברת סופרגז ישנם שירותי גז מרכזי, בלוני גז, הסקה באמצעות מערכת גז מרכזית, מחממי מים לשימוש ביתי ותעשייתי ועוד. היתרון המשמעותי של חברת סופר גז על פני המתחרות שלה הוא, שהיא חברת הגז היחידה שהוסמכה בתקן הניהול הבטיחותי המחמיר ביותר ולכן מוצריה עוברים בדיקות קפדניות במיוחד. במידה ואתם לקוחות החברה או מתעניינים חדשים במוצריה צרו קשר עוד היום עם מוקד שירות הלקוחות שלה.
סופרגז מספר טלפון מוקד – 1-800-347826.

מוקד סופרגז – מספר טלפון
מוקד סופרגז הוקם כדי לתת מענה ללקוחות החברה בנושאים שונים כגון הזמנת בלוני גז, בירור לגביי חשבונות, שינוי אמצעי תשלום, הודעה על מעבר דירה, תשלום חשבונות ועוד. בכל פנייה, שאלה או בקשה ניתן לפנות למספר טלפון מוקד שירות הלקוחות במהלך שעות הפעילות והם ישמחו לעזור. שעות הפעילות במוקד שירות הלקוחות של חברת סופרגז, הן בימים ראשון עד חמישי, פרט ליום שלישי, בין השעות 9:00 – 16:00. בימי שלישי בין השעות 9:00 – 12:30. ניתן לפנות למוקד גם למחלקת המכירות באמצעות הנתב. לרוב חיבורי הגז יהיו קבועים לפי סיכום והסדר בנייני או שכונתי, בעיקר במקרה של חיבור גז מרכזי, אך ניתן ליצור קשר עם המוקד לגביי הצעת מחיר לכלל הדיירים בבניין ובכך להוזיל משמעותית את עלות צריכת הגז הפרטית שלכם.

סופרגז – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של סופרגז מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – בכל הקשור לתחום הגז, לעיתים אנחנו כלקוחות מרגישים מעט כבולים. בעיקר במקרה של מערכת גז מרכזית, בה לרוב ספקית הגז תהיה ספקית של כל הבניין וכל הדיירים שמתגוררים בו ולעיתים אפילו של רחוב או שכונה. אם כך כיצד יהיה לנו מקום למיקוח כצרכנים? גם במקרה של בלוני גז אנחנו דיי כבולים למי שהיה שם קודם. אך חשוב לזכור שכצרכן אנחנו עדיין בעלי כוח צרכני חזק וזאת אפילו בתחום של צרכנות גז. מה שניתן לעשות הוא להתאגד יחדיו בישיבת הוועד הבאה ולקבוע כי אתם רוצים לבדוק את נושא התשלום של הגז. תבדקו כמה כל אחד מכם משלם והאם בבניינים אחרים משלמים פחות. תפנו למספר טלפון מוקד סופרגז עם כל המידע ותדרשו הנחה במחיר במידה ונדמה לכם שאתם משלמים סכום גבוה מידי.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *