תדיראן מספר טלפון

תדיראן מספר טלפון

1900-72-4839
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 08:30-16:30
שישי: 08:00-12:00

תדיראן – סקירה כללית
חברת תדיראן היא בעצם התאחדות של שתי חברות גדולות בשוק הייבוא והשיווק של מוצרי חשמל בישראל. החברות שהתאחדו לכדי תדיראן גרופ, הן תדיראן מוצרי צריכה וחברת קריסטל. תפקידה של חברת תדיראן הוא לספק ללקוחותיה מגוון רחב של מוצרי חשמל לבית מכל הסוגים וכמו כן גם להעניק פתרונות מיזוג איכותיים לבית או לעסק שלכם. חברת תדיראן מתהדרת בהיותה חברה המשווקת מוצרים בעלי צריכת אנרגיה נמוכה, אשר משתמשים באנרגיה ירוקה, שבין השאר גם שומרת על הסביבה. בעידן שבו ישנה מודעות גבוהה לאיכות הסביבה, מוצרים כאלה מבוקשים יותר ונמכרים הרבה יותר. את סניפי תדיראן תוכלו למצוא בפריסה ארצית, כמו כן תוכלו למצוא בכל הארץ חנויות שמשווקות בצורה רישמית את מוצרי החברה השונים. אחת המחלקות המוכרות ביותר בחברת תדיראן, היא מחלקת מיזוג האויר ומערכות הקירור. בחברת תדיראן תמצאו פתרונות מיזוג וקירור לצרכים שונים ומסוגים שונים, החל ממזגנים עיליים, מפוצלים, מיני מרכזי ואינוורטר. מערכות המיזוג של תדיראן עומדות בתקנים המחמירים של מכון התקנים הישראלי והם מומלצים מאוד על ידי מגוון רחב של משווקים בארץ. לבירור פרטים אודות פתרונות המיזוג ומוצרי החשמל השונים שמייבאת חברת תדיראן ועליהם היא נותנת גם אחריות, תוכלו ליצור קשר עם מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות והמכירות של חברת תדיראן גרופ.
תדיראן מספר טלפון מוקד – 074-7222621, או במספר המקוצר *2620.

מוקד תדיראן – מספר טלפון
מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של תדיראן פועל בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:00 – 16:30 ובימי שישי וערבי חג בין השעות 8:00 – 12:00. ההתקשרות למספר טלפון מוקד שירות לקוחות תדיראן מתאפשרת בנושאים, כמו בירור לגביי מוצרים, קבלת הצעת מחיר, התעניינות לגביי משווקים מורשים באיזור שלנו, הזמנת מוצר או שירות, קביעת טכנאי להתקנה, בירור טכני ועוד. בכל שאלה או בעיה ניתן להתקשר למספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של חברת תדיראן והם ישמחו לסייע לכם ולטפל בפנייתכם.

תדיראן – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של תדיראן מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – כולנו יודעים שאחד היתרונות הגדולים של חברה המוכרת מוצרי אלקטרוניקה הוא נושא האחריות. מוצרי אלקטרוניקה נוטים להתקלקל וחשוב שתהיה לנו אחריות טובה, משום שלרוב הם מוצרים יקרים ולא נרצה לשלם מכספנו על תיקונם. כיום מציעה חברת תדיראן 4-3 שנות אחריות מורחבת על המזגנים שלהם בעלות מינימלית. כך תוכלו להנות מאחריות ארוכה על המזגן שלכם ללא עלויות מיותרות בהמשך. מומלץ להיכנס לאתר האינטרנט של החברה ולמלא את טופס ההרשמה לצורך קבלת ההטבה החשובה. לבירורים נוספים יש להתקשר למספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של תדיראן.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *