תמי 4 מספר טלפון

תמי 4 מספר טלפון

1900-72-4736
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 8:00-17:00
שישי: 8:00-12:00

תמי 4 – סקירה כללית
חברת תמי 4 היא חברה המספקת פתרונות מים מתקדמים ללקוחות שלה. חברת תמי 4 מציעה ללקוחות שלה מספר סדרות שונות של ברי מים מתקדמים, מסוגים שונים, במחירים משתנים, המתאימים לכל כיס. תמי 4 היא למעשה חלק מקבוצת שטראוס. מכשיר התמי 4 הראשון פותח בשנת 1987 והוא נחשב עד היום לפטנט הראשון בתחום טיהור מי השתייה בישראל. חברת תמי 4 מספקת שירותים לאנשים פרטיים ולעסקים. יתרונות החברה הבולטים הם העיצוב של המוצר, היותה חברה שמתמחה מזה שנים בתחום ברי המים ומערכות טיהור מי השתייה וכמו כן יתרון משמעותי הוא תחום השירות. חברת תמי 4 מפעילה עבור לקוחותיה מספר טלפון מוקד שירות לקוחות שנועד לרווחת לקוחותיה. ברי המים של חברת תמי4 נחשבים לנוחים וקלים לשימוש ולתחזוקה, אך במידת הצורך תמיד יהיה מי שיענה לשיחתכם ויסייע לכם לפתור כל תקלה או בעיה.
תמי 4 מספר טלפון מוקד – 03-5387672 או במספר המקוצר *6944.

מוקד תמי 4 – מספר טלפון
את מספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של חברת תמי 4 תוכלו להשיג בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:00 – 16:00 ובימי שישי וערבי חג בין השעות 8:00 – 12:00. פנייה למוקד יכולה להיות באחד מהנושאים הבאים, הזמנת סנן או נורה, בירור פרטים לגביי הסדרות והמכשירים השונים שיש לחברת תמי 4 להציע לכם, בירור פרטים לגביי הפרטים שלכם במנוי, עדכון פרטי התקשרות, בירור לגביי משלוח של חלקי חילוף שנשלחו לכם במועד, עדכון אמצעי תשלום ועוד. חברת תמי 4 מציעה לכם לקוחותיה ומתעניינים חדשים מגוון רחב של מוצרים בתחום טיהור מיי השתייה. המוצרים השונים יכולים להיות רלוונטיים לכולנו וכל אחד מאיתנו יכול למצוא בחברה את המוצר המתאים לו ביותר. לבירור פרטים נוספים יש לפנות ישירות למספר טלפון מוקד תמי 4 במהלך שעות הפעילות.

תמי 4 – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של תמי 4 מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – חברת תמי 4 מפעילה עבור לקוחותיה מספר טלפון מוקד שירות לקוחות פעיל שזמין עבורכם כמעט בכל שעות היום, אבל למעשה אתם בכלל לא צריכים אותו, מכיוון שאתר האינטרנט של החברה הוא כל כך משוכלל ונוח לשימוש, עד כי ניתן לבצע כמעט כל פעולה באופן עצמאי ישירות דרך האתר. הפעולות הניתנות לביצוע דרך האתר, ללא צורך בחיוג למספר טלפון מוקד שירות הלקוחות של החברה, הן לדוגמא מעקב אחר משלוחים, פירוט משלוחים וחשבוניות, הזמנת טכנאי לטיפול בתקלה, הזמנת חלפים ואפילו עדכון פרטים במנוי. כל אלה ניתן כמובן גם לבצע באמצעות מספר טלפון מוקד תמי 4.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *