מוקד עיריית תל אביב

מוקד עיריית תל אביב

1900-72-4878
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ד': 18:00-08:00
חמישי: 16:00-08:00

עיריית תל אביב – סקירה כללית
עיריית תל אביב הינה אחת העיריית הגדולות ביותר בישראל. תחומי אחריותה של עיריית תל אביב הם רחבים והם עוסקים בנהלי העיר, או בביצוע ובאחריות על תחומים שונים בעיר תל אביב. המוקד העירוני מטפל בתחומים, כמו ארנונה, חניה, תברואה, בריאות, חינוך, תרבות ועוד ומספק מענה לכלל תושבי העיר וגם לתושבי חוץ. במידה ויש לכם צורך בפנייה לעיריית תל אביב, תוכלו לבצע אותה בצורה מסודרת באמצעות מספר טלפון מוקד עירוני תל אביב, בו תוכלו להגיע ישירות לכלל המחלקות בעירייה ולקבל טיפול אישי מנציג טלפוני מטעם העירייה. ניתן להתקשר למוקד העירוני בשאלות לגביי ארנונה, חישוב מספר הנפשות לצורך חישוב צריכת מים בדירתכם, קבלת רישוי עסק בתל אביב, תשלום אגרות והיטלים, קבלת היתר בנייה, בירור לגביי תוכניות בניין עיר בעיר תל אביב ועוד. בכל שאלה פנייה או בעיה, ניתן לפנות למספר טלפון מוקד העירוני של העיר תל אביב ונציגי המוקד ישמחו לסייע לכם. ניתן לפנות למוקד העירוני גם באמצעות אתר האינטרנט של העירייה, או באמצעות כתובת המייל שלה.
עיריית תל אביב מספר טלפון מוקד – 03-5238888.

מוקד עיריית תל אביב – מספר טלפון
גרים בעיר תל אביב וזקוקים לקבלת מידע, או לשאול שאלה בהקשר למוקד העירוני? תיירים בתל אביב וזקוקים לסיוע מהעירייה? בדיוק עבורכם הוקם מספר טלפון מוקד עיריית תל אביב. המוקד מחולק למספר מחלקות שונות, כאשר כל מחלקה מטפלת בתחום שונה. כאשר אתם מחייגים למספר טלפון מוקד שירות עיריית תל אביב, כדאי שתדעו מראש מהי המחלקה האחראית לטיפול בפנייתכם. כך למשל במידה ותרצו לרשום את ילדיכם למוסדות החינוך בעיר, או לברר תנאי קבלה למוסדות אלה, תוכלו לפנות למחלקת החינוך העירייה. במידה ותרצו לשלם את חשבון הארנונה שלכם או לעדכן את מספר הנפשות המתגוררים בביתכם, לצורך עדכון תעריף המים בהתאם, ניתן לפנות למחלקת הגבייה בעיר. במידה ואתם מתעניינים בנוגע להיתרי בנייה תוכלו לפנות למחלקת תיכנון העיר וכן הלאה. בכל שאלה תוכלו לקבל מענה במספר טלפון מוקד עירוני עיריית תל אביב.

עיריית תל אביב – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של עיריית תל אביב מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – חשבון המים שלכם גבוה מידי לטעמכם? מומלץ לבצע מספר בדיקות. ראשית כדאי מאוד להתקשר למספר טלפון מוקד עיריית תל אביב, לברר האם מספר הנפשות המעודכן במערכת העירייה תואם את מספר הנפשות האמיתי המתגורר בבית. נתון זה יכול לסייע לכם לחסוך כסף רב, שכן אתם משלמים תעריף שונה בהתאם לכמות הנפשות החיות אצלכם בבית. בנוסף מומלץ לבדוק אחת לתקופה בדיקה שגרתית לנזילות.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *