ידיעות אחרונות טלפון

ידיעות אחרונות טלפון

1900-72-4795
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 07:00-16:00
שישי וערבי חג: 07:00-13:00

ידיעות אחרונות שירות לקוחות
ידיעות אחרונות הוא אחד היומונים המובילים בישראל. מאז יוצא לאור בשנת 1939, הפך להיות אחד העיתונים הנקראים ביותר אחרי "ישראל היום".
העיתון מאופיין בכתיבה קלילה ותמציתית ובכתבות המכילות כותרות גדולות, במטרה למשוך את קהל הקוראים. בעיתון ידיעות אחרונות נוכל למצוא כתבות ותחקירי עומק במגוון נושאים: תרבות, פנאי, פוליטיקה, בידור, כלכלה, סגנון ועוד. העיתון מופק בכמה מהדורות: המהדורה הרגילה המחולקת בתיבות הדואר מדי יום ומהדורה נוספת – המהדורה החינמית שהוצאה לאור בשנת 2006. בימי שישי כולל העיתון קונטרסים ייחודיים ומוספים במגוון נושאים: בידור, כלכלה, נדל"ן, רכב, פוליטיקה ואקטואליה.
לקוחות המעוניינים להצטרף כמנויים לעיתון יכולים לקבל מידע מקיף בכמה אופנים: באתר האינטרנט, בכתובת: http://www.yedioth.co.il/, במוקד השירות הטלפוני, בעמוד הפייסבוק שכתובתו: http://www.facebook.com/yediothahronoth או באמצעות שליחת טופס מקוון לאחד מנציגי השירות.

ידיעות אחרונות שירות לקוחות – ערוצי שירות
באתר האינטרנט של ידיעות מנויים ניתן להזמין מנוי, לקבל עדכונים על מבצעים והטבות למייל, לבצע מגוון פעולות בחשבון, כגון: הקפאת עיתון, הזמנת שירות "עקוב אחרי" לחופשה, שינוי כתובת מגורים ועוד, להוריד טפסים שימושיים, לאחזר חשבוניות, לדווח על אי קבלת עיתון, לקבל את העיתון במהדורת האייפון, להצטרף למועדון שירות הלקוחות ולקבל פרטים על הטבות ומבצעים, לקבל מידע על אזורי החלוקה ועוד. בנוסף, ניתן לשלוח פניה בכל נושא שהוא לנציג שירות באמצעות המייל, שכתובתו: [email protected]
מוקד השירות הטלפוני של ידיעות אחרונות מספק מענה בכל הנוגע לעדכון פרטי מנוי, הקפאת קבלת עיתון, שירות "עקוב אחרי" לחופשה וחג, שירות חשבוניות בדוא"ל, תלונות לגבי אספקה ועוד. ניתן לפנות למוקד השירות בטלפון, בפקס או באמצעות כתובת למשלוח מכתבים: ידיעות אחרונות, מנורת המאור 2, תל אביב מיקוד: 6744830.

ידיעות אחרונות שירות לקוחות – מספר טלפון
מספר הטלפון של מוקד השירות של ידיעות אחרונות, הינו: 3773* או 03-6933933. המוקד פעיל בימי א'- ה' בין השעות 07:00-13:00, בימי ו' וחול המועד בין השעות 07:00-13:00 ובערבי חג בין השעות 07:00-12:00. ניתן לפנות למוקד גם באמצעות מספר הפקס: 03-6933999.

ידיעות אחרונות שירות לקוחות – טיפים שכדאי לזכור
טיפ ראשון: מוקד שירות הלקוחות של ידיעות מנויים פעיל בשעות הבוקר בלבד. במידה ואנו זקוקים לאחד משירותי המוקד יש ליצור קשר לגבי כל אחד מהנושאים המפורטים לעיל באמצעות טופס מקוון. במידה והחלטנו לפנות למוקד שירות הלקוחות, מומלץ להשתדל לחייג אליו לקראת שעות הסגירה, כלומר באזור השעות 12:00-13:00 בצהריים.
טיפ שני: אם ברצונכם לדעת מה חדש במועדון ההטבות, מומלץ להיכנס לאתר ידיעות מנויים. ניתן לעקוב אחרי ההטבות המתווספות עם הזמן באזור האישי- כניסה לאזור האישי מותנית בהקלדת כרטיס החבר שבידכם. לכל שאלה או בירור בנוגע לכרטיס ההטבות יש לפנות למוקד שירות הלקוחות או לכתובת הדואר האלקטרוני.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *