יס שירות לקוחות

יס שירות לקוחות

1900-72-4743
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 8:00 - 20:00
שישי: 8:00 - 14:00

יס שירות לקוחות
חברת יס הינה חברת תקשורת ישראלית המספקת ללקוחותיה שירותי טלוויזיה ותקשורת באמצעות לוין. החברה הוקמה בשנת 1999, אך החלה לספק את שירותיה בפועל רק בשנת 2000 כשהיא מספקת את שירותי הטלוויזיה באמצעות צלחות לוין גם במקומות בהם אין תשתיות כבלים. בנוסף לשירותי הטלוויזיה, מספקת החברה ללקוחותיה את שירותי yes max – ממיר מקליט חכם המאפשר להקליט בקלות תכניות או סדרות בטלוויזיה.
משרדי חברת יס ממוקמים בכפר סבא ומנכ"ל החברה הוא רון איילון. חברת יס מעמידה לטובת לקוחותיה כמה ערוצי שירות עיקריים: אתר האינטרנט של יס, בכתובת: /www.yes.co.il, מוקד שירות הלקוחות הטלפוני ופניה לנציג שירות באמצעות טופס מקוון.

יס שירות לקוחות – ערוצי שירות
באתר האינטרנט של יס ניתן לצפות בתוכניות וסרטים, להתעדכן בנוגע למבצעים והטבות למנויים, לצפות בשאלות ותשובות נפוצות, להזמין סרטים בשעה נבחרת, להתחבר לאפליקציה הסלולרית של yes, להוריד טפסים שימושיים, להוריד מדריכי טלוויזיה למשתמשים חדשים, להזמין טכנאי ולעקוב אחרי זמן הגעתו ועוד. בנוסף, ניתן להתחבר ל"אזור האישי" באמצעות שם משתמש וסיסמה ולצפות בהיסטורית ההזמנות, לצפות בחשבונית חודשית ועוד.
כמו כן, ניתן לפנות למוקדים הטלפוניים של yes הכוללים : מוקד תמיכה טכנית המספק מענה בנושאים טכניים הקשורים לתפעול הממיר או השלט, ומוקד שירות לקוחות טלפוני המטפל בנושאי מעבר דירה, נושאים פיננסיים ונושאים כלליים.
ערוץ שירות נוסף שמפעילה yes הינו פניה באמצעות האינטרנט. ניתן לפנות לנציגי השירות באמצעות טופס מקוון או לשלוח פניות למוקד שירות הלקוחות של יס בדף הפייסבוק, בכתובת: https://he-il.facebook.com/tv.yes/app_328180107270832.

יס שירות לקוחות – מספר טלפון
– מוקד השירות המרכזי של yes פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:00-20:00 ובימי ו' בין השעות 08:00-14:00, בטלפונים: 2080* או 1800-20-8000.
– מוקד התמיכה הטכנית פעיל 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע בטלפונים: 2080* או בטלפון 1800-20-8000.
– מוקד שירות טלפוני ללקוחות עסקיים פעיל בימים א'- ה' בין השעות 08:30-17:30 ובימי ו' בין השעות 08:30-13:00 בטלפון 2088*.
– נציבות תלונות הציבור מקבלת פניות בנושאים שלא סופק להם מענה במוקדי השירות האחרים. ניתן לפנות לנציב תלונות הציבור בכתב באמצעות כתובת למשלוח מכתבים: yes- פניות ציבור, רחוב היוזמה 7 כפר סבא. כמו כן, ניתן לפנות למחלקה באמצעות הפקס: 09-7616193 או בדוא"ל: [email protected]

יס שירות לקוחות – טיפים שימושיים
טיפ ראשון: אם החלטתם לפנות לאחד ממוקדי השירות והתמיכה של יס, מומלץ לוודא שיש בידכם את כל פרטי המנוי, לרבות מספר תעודת הזהות האישי וארבע הספרות האחרונות של אמצעי התשלום.
טיפ שני: מוקדי שירות הלקוחות של יס עמוסים במשך רוב שעות היום. כדי להיענות בהקדם, מומלץ לפנות לנציגי שירות דרך אתר האינטרנט: באמצעות טופס מקוון או למוקד שירות הלקוחות בדף הפייסבוק.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *