יופון מוקד טלפוני

יופון מוקד טלפוני

1900-72-4787
לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו
מומלץ לשמור את מספר הטלפון בזיכרון המכשיר שלכם.
לפניכם מידע על זמינות המוקד של מספר טלפון זה.

ימי ושעות פעילות המוקד
ימים א'-ה': 7:30 - 20:30
שישי וערבי חג: 8:00 - 13:00

יופון – סקירה כללית
חברת יופון הינה חברה חדשה יחסית בתחום הסלולאר, שמציעה תחרות למחירי הסלולאר, בעקבות הרפורמה המשמעותית שעבר שוק הסלולאר בשנים האחרונות. חברת יופון מציעה יחד עם מתחרותיה מחירי חבילות משתלמים ללקוחותיה ובכך מנסה לצבור נתח שוק גדול ככל הניתן. השיטה של החברה היא להציע מחירי חבילות משתלמים, הכוללים את כל השירותים הבסיסיים והמתקדמים שמשתמש סלולאר זקוק להם. בין השירותים נמצא את שירותי השיחות בארץ ולחו״ל, הודעות אס אמ אס ושירותי גלישה סלולארית בנפחים משתנים. רוב החבילות כוללות שיחות והודעות ללא הגבלה וכן חבילת גלישה מוגדרת, כאשר כשעוברים את החבילה מהירות הגלישה מואטת. במידה ואתם לקוחות החברה, או שאתם לקוחות של חברה מתחרה ומעוניינים להצטרף לשירותי יופון, אתם מוזמנים ליצור קשר עם מספר טלפון מוקד יופון.
יופון מספר טלפון מוקד – 1-800-558-855 או 03-9005100 או למספר המקוצר *0558.

מוקד יופון – מספר טלפון
מוקד יופון זמין עבור לקוחות החברה ומצטרפים חדשים במהלך שעות הפעילות, שהן בימים ראשון עד חמישי בין השעות 7:30 – 20:30 (תמיכה בנושאים של אובדן וגניבה תינתן בכל שעות היממה). בימי שישי וערבי חג המוקד הטלפוני של חברת יופון יהיה פעיל בשעות 8:00 – 13:00. במספר טלפון מוקד יופון תוכלו לקבל פרטים אודות השירותים שמציעה החברה, בינהם המסלולים האטרקטיביים שלה, מכשירי הטלפון השונים אותם היא מציעה למכירה ועוד. חברת יופון מצטרפת למספר חברות חדשות שנכנסו לשוק הסלולאר ועוררו בו טלטלה, שהביאה חדשות טובות ללקוחות ששילמו עד לפני כמה שנים בודדות מאות שקלים על חשבון הסלולאר שלהם. כיום עלויות הסלולאר ירדו משמעותית ואתם יכולים להנות מחבילה מוזלת של עשרות שקלים בודדים, שתספק לכם את כל שירותי הסלולר הדרושים לכם ואפילו יותר מכך.

יופון – טיפ
בטרם תפנו לטלפון של יופון מומלץ להכיר את הטיפים הבאים:

טיפ ראשון – כיום, בעידן בו כל חברות הסלולאר נלחמות האחת בשנייה על כל לקוח, כאשר החבילות גם ככה מאוד מוזלות, נדמה לנו כי לא משנה באיזה חברה נבחר נשלם מעט. אך האמת היא שישנה חשיבות לבדיקה יסודית של החבילה אותה אנו בוחרים. אומנם על פי חוק לא ניתן לחייב לקוח בהתחייבות לתקופה, אך החברות מנסות לעיתים לעשות זאת בדרך עקיפה כמו לתת מבצע לשנתיים אבל בתוכו הטבה רק לשנה. מה שגורם לכך שלאחר שנה המחיר יעלה, או לחילופין נהנה מנפח גלישה נמוך משמעותית. כל אלה ועוד הן הסיבות שחשוב לבדוק את כל התנאים בחבילה שבחרנו, בטרם נסגור סופית ונמסור אמצעי תשלום. בירור זה ניתן לעשות באתר האינטרנט של החברה, או באמצעות פנייה למספר טלפון מוקד שירות הלקוחות שלה.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *